Zalejte týmto čučoriedky a budú odolné voči všetkým chorobám. Má to doma každý

cucoriedky

Čučoriedky sú vynikajúcim ovocím v záhrade. Začínajúci záhradkári však nie vždy vedia, ako sa o kríky starať, a výsledkom je slabé ovocie. Oplatí sa prečítať si o tom, ako pestovať čučoriedky. Poradíme vám, ako striekať vodu pod krík a čo robiť, aby rastlina rýchlo priniesla prvú úrodu.

Viete, čo zaručuje bohatú úrodu? Z veľkej časti je to hnojenie a zalievanie. Nie je to inak ani v prípade čučoriedok, hoci mnohí sa domnievajú, že krík nepotrebuje žiadnu starostlivosť. V tomto príspevku vás naučíme, ako pestovať čučoriedky, a prezradíme vám základný trik, ktorý zaručuje úspešnú úrodu.

Ako pestovať čučoriedky? Hŕstka informácií

Čučoriedka je jedným z najbežnejších ovocných kríkov v Poľsku. Niet divu, veď jej plody sú chutné a jej cena v obchode vás niekedy vyrazí dych. Ak chcete, aby vám na záhrade vyrástlo niekoľko poriadne veľkých kríkov, mali by ste sa dozvedieť, ako pestovať čučoriedky.

V tomto prípade sa oplatí vypustiť metódu pokus-omyl, aby ste krík náhodou nezničili. Jedným z najdôležitejších pravidiel je vysadiť čučoriedku do kyslej pôdy. Tento krík miluje pH 3,8 až 4,8. Bez toho nemá čučoriedka šancu vytvoriť dobré plody a krík bude zle rásť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vyrobte si doma toto hnojivo. Paradajky a uhorky sa začnú rozrastať ako divé

Pri výsadbe čučoriedok nezabudnite na dobrú spoločnosť. Aby sa správne opelila, musí mať vedľa seba čučoriedku z inej odrody, ktorá poskytne peľ. Otázka zalievania je rovnako dôležitá ako pôda a správna spoločnosť. Už viete, ako pestovať čučoriedky. Teraz vám poradíme, ako zakysať vodu, ktorú možno prirovnať k prírodnému steroidu na stimuláciu rastu kríka.

Zalievanie čučoriedok

Zalievanie kríka vodou z vodovodu je zlý nápad. Voda z vodovodu je plná iónov horčíka a vápnika – a tie odkysľujú pôdu. Už sme spomínali, že bez správnej úrovne pH v pôde sa šanca na dobrý rast plodov výrazne znižuje. Mnohí ľudia sa pýtajú, ako pestovať čučoriedky, ak im voda z vodovodu škodí. Čím by ste teda mali čučoriedky zalievať? Dažďovou vodou!

Voda nazbieraná v sudoch je užitočná nielen pre čučoriedky, ale aj pre iné rastliny v záhrade, ktoré uprednostňujú rast v kyslej pôde. Dažďová voda má spravidla nižšie pH ako voda z vodovodu, a preto je oveľa cennejšia. Ale čo ak nemáte inú možnosť ako používať vodu z vodovodu? Môžete si pripraviť špeciálnu vodu, ktorej chemické zloženie je klamlivo podobné dažďovej vode. Ako túto vodu zakyslíte? Zachyťte recept našich starých mám.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Najlepšie hnojivo pre vaše jahody. Máte to každý v kuchyni

Ako si zakysať vodu na čučoriedky?

Stačí vám na to kyselina citrónová alebo špeciálny síran amónny. To prvé máte určite doma a pre to druhé musíte zájsť do záhradkárskeho obchodu. Ich účinok je prakticky rovnaký. Nižšie nájdete podrobný návod, ktorý vám poradí, ako si vodu okysliť.

Začnite prípravou litrového vedra s vodou. Nasypte do nej čajovú lyžičku kryštálov kyseliny alebo síranu a dôkladne premiešajte. Vodu najlepšie otestujete pomocou pH testera. Voda by mala mať hodnotu presne 5,5. Ak je vyššia, pridajte ďalšiu štipku prípravku. Túto vodu nalejte na korene čučoriedok, nie priamo na listy. Okyslená voda bude rýchlo stimulovať rast rastliny. Teraz, keď už viete, ako pestovať čučoriedky, je čas uviesť to do praxe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *