Vysaďte toto v záhrade a hraboše sa u vás neukážu

hrabos

Hraboše navštevujú naše záhrady naozaj často. Zanechávajú po sebe kopčeky podobné krtkom, preto si často tieto dva škodcov navzájom pletieme. Ako zabrániť hrabošom vo vašej záhrade?

Nenápadný červenkastý hlodavec dokáže úplne spustošiť záhony. Už skoro na jar začínajú hĺbiť tunely a obhrýzať korene rastlín. Zistite, ako môžete hraboše od návštevy záhrady jednoducho odradiť.

Hraboš alebo krtko? Takto rozpoznáte, kto ničí vašu záhradu

V našich záhradách sa môžu vyskytovať skutočne rôznorodé živočíchy. Obzvlášť veľkú averziu máme voči krtkom. Sú to však určite oni, kto búra váš pozemok? Možno zistíte, že boj proti krtkom je neúčinný, pretože v skutočnosti záhradu ničia hraboši.

Podobne ako krtkovia, aj hraboše hrabú tunely, ktoré sťažujú rast rastlín. Okrem toho ohryzujú korene sadeníc. Vo vzhľade týchto živočíchov môžeme vidieť výrazné rozdiely. Hraboše pripomínajú väčšie myši a sú červenkasté.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Starý záhradkár povedal trik, ako sa zbaviť ľahko krtkov v záhrade

Hlodavce môžeme rozlíšiť aj podľa odlišného spôsobu tunelovania. Krtie nory sú značne veľké, zatiaľ čo hraboše si vyberajú skôr menšie diery umiestnené v krátkej vzdialenosti od seba. Ako zabrániť tomu, aby sa hlodavce dostali do mojej záhrady?

Ako sa zbaviť hrabošov v záhrade?

Hraboš môže spôsobiť, že vaše rastliny nebudú chcieť rásť a vaša úroda bude tento rok chudobná. Preto hneď, ako si všimnete aktivitu hraboša, použite jednoduchý trik na vyhnanie hlodavca zo záhrady.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Po plastových slamkách chce EÚ zakázať ďalšie veci, ktoré nám zľahčujú život

Na odohnanie hraboša sa vám bude hodiť aromatická káva. Škodcovia nemajú radi jej chuť a vôňu. Jednoducho zmiešajte vlažný nálev s vodou v pomere 1:4 a postriekajte miesta, kde sú viditeľné vchody do tunelov. Čo ďalšie nám môže pomôcť odohnať hlodavce?

Čo hraboše neznášajú

Jednoduchým spôsobom, ako vyhnať hraboše zo záhrady, je vysadiť niekoľko rastlín, ktoré hlodavce nemajú rady. Okrem iného myslite na cesnak. Cesnak je aróma, ktorej sa hraboše vyhýbajú ako moru.

Proti hrabošom môžete použiť aj sušené bazové bobule zapichnuté do zeme. Hlodavce nemajú rady ani mätu, ríbezle a vlčí bôb. Ak podnikneme kroky hneď, hraboše sa rýchlo odsťahujú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *