Zalievajte paradajky týmto domácim hnojivom a budete mať obrovskú úrodu

pexels erkan budak 7745029

Nie každý si uvedomuje, že kvasnicové hnojivo pre paradajky umožní rastlinám krásne rásť a sčervenať. Zistite, ako pripraviť domácu zmes a ako ju môžete aplikovať. Ukazuje sa, že spôsobov je viac. Vďaka tejto metóde bude vaša úroda bohatá a zdravá.

Pestovanie paradajok nie je zložité, ale rastlina z času na čas potrebuje zmesi bohaté na vitamíny pre správny vývoj. Ukazuje sa, že kvasnicové hnojivo funguje dobre. Stačí jedna kocka, aby boli paradajky správne vyživované. Preto sa oplatí zaradiť výrobok do starostlivosti a pravidelne ho aplikovať.

Ako často by ste mali paradajky zalievať kvasnicami? Robte to pravidelne a všimnete si výsledky

Ak chcete vidieť rýchle výsledky zalievania paradajok kvasnicami, je dobré začať s tým na jar a pokračovať až do konca leta. Ak s kvasením ešte len začínate, ani vám nič nebráni v tom, aby ste to robili. Mali by ste však zachovať mieru a nezalievať paradajky každý deň. Mohlo by to viesť k nadmernému hnojeniu, preto je najlepšie zalievať približne raz za 14 dní.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tento jednoduchý trik ochráni vaše paradajky pred plesňou. Mnoho záhradkárov používa túto metódu

Kvasnicové hnojivo – výhody. Zmes prinesie mnoho výhod

Ak budete paradajky pravidelne hnojiť kvasnicami, stimuluje sa koreňový systém rastlín a zrýchli sa ich rast. Okrem toho dodáte paradajkám vitamíny E, B a minerálne látky, ako sú vápnik, horčík a železo. Zaujímavé je, že kvasnice vďaka svojim vlastnostiam zabránia aj rozvoju patogénnych húb, ktoré niekedy napádajú paradajky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Všimli ste si biele vlákna v paradajke? Povieme vám, či ju môžete jesť

Ako si vyrobiť kvasnicové hnojivo pre paradajky? Potrebujete len jeden výrobok a vodu

Ak si chcete pripraviť kvasnicové hnojivo, môžete to urobiť dvoma spôsobmi. Budete potrebovať len kvasnice, cukor a vodu.

  • Rozdrvte 100 g kvasníc a posypte ich pohárom cukru. Počkajte 2 hodiny, pridajte 10 litrov vody a roztok dôkladne premiešajte. Po týždni bude hnojivo pripravené na použitie. Zrieďte ho vodou (1 pohár hnojiva na 10 l vody) a rajčiny zalejte.
  • Rozdrvte kocku droždia a zalejte ju 10 l vody. Počkajte 1 hodinu a zalejte paradajky bez riedenia.

Na prípravu kvasnicového hnojiva sa odporúča použiť mäkkú dažďovú vodu, ktorá obsahuje mnoho cenných zložiek na podporu rastlín.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *