Zamestnankyňu domovu dôchodcov prekvapil medveď priamo v areáli

Untitled 1 5

V stredu ráno sa stala nečakaná udalosť v areáli centra sociálnych služieb v Nitrianskom Pravne. Zamestnankyňa, Eva Karáseková, prišla do práce o piatej ráno a keď otvorila bránu, pred vchodom sa objavil medveď. V zariadení žije desiatky klientov, ktorí majú voľný pohyb.

Pes, ktorý bol s Karásekovou, vycítil nebezpečenstvo a začal štekať. Medveď sa na to vystrašene otočil a odišiel. Karáseková sa až v momente, keď sa spamätala zo šoku, uvedomila, že pes ju zachránil. „Sadla som si a potom som si uvedomila, že čo by sa mohlo stať, keby som šla hore oproti nemu,“ povedala tvnoviny.sk

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Je to tu! Na Slovensko mieria takéto horúčavy. Tu bude peklo

Zariadenie je obklopené lesmi a v minulosti tam medveďa nikdy nevideli. Táto udalosť vyvolala obavy medzi klientmi a zamestnancami. V prievidzskom okrese pred pár dňami medvede napadli dvoch mužov. Prvého pri obci Tužina a naposledy lesníka pri obci Nedožery-Brezany. Nedávno sa na internete objavili aj zábery, ako si medvede užívali vodu neďaleko Kľačna.

Ochrancovia potvrdili, že v regióne je veľa medveďov. Použitie zbrane však nie je možné len tak, musí prejsť rôznymi schvaľovacími procesmi. Zamestnanci centra sociálnych služieb teraz požiadali o opatrenia na zvýšenie bezpečnosti v zariadení, aby sa podobné situácie už neopakovali.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Po dažďoch nakŕmte uhorky takýmto hnojivom. Stačí vám len zmiešať toto

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *