Ukrajinci rozbili nemecký tank ešte pri tréningu pred bojmi proti Rusom

tanky

NATO sa zaviazalo vyslať na Ukrajinu viac ako dva prápory tankov tretej generácie. Ruská armáda sa zaviazala, že vyspelým západným obrnencom bude čeliť špecializovanými jednotkami na lov tankov.

Zdá sa, že ďalší tank Leopard 2A4 určený pre Ukrajinu utrpel škody, tentoraz na poľskom cvičisku, skôr než sa vôbec dostal na front.

Dôstojník poľskej armády v zálohe Piotr Pavelka pri rozprávaní o incidente povedal, že ukrajinské tanky do seba zrejme „jednoducho vrážali“ počas manévrov.

„Pravdepodobne sa to stalo takto: jeden tank nabehol na druhý, vrazil do jeho panciera a narazil do veže, pričom jednoducho vytrhol vežu z korby,“ povedal Pavelka.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

Dôstojník príspevok sprevádzal zábermi poškodeného tanku, ktoré sa objavili aj na iných miestach na internete.

„Budem úprimný, nepamätám si, že by som niekde videl také nešikovné ovládanie vozidla,“ povedal Pavelka.

Ukrajinskí vojenskí predstavitelia a predstavitelia NATO sa k incidentu zatiaľ nevyjadrili.
Poľské obranné médiá však získali potvrdenie od poľských ozbrojených síl, že k incidentu došlo, pričom uviedli, že sa odohral 14. apríla vo výcvikovom stredisku Leopard v rámci 10. obrnenej jazdeckej brigády v západopoľskom meste Swietoszow. Ukrajinskí tankisti obsluhujúci Leopardy 2 neboli pri incidente zranení a poškodený tank nebol považovaný za nenávratne stratený, ale bol prevezený do opravárenského zariadenia, kde bude skontrolovaný a prípadne vrátený do služby.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

Poľské médiá sa sťažovali na zverejnenie fotografií poškodeného tanku na internete a naznačovali, že ich „teraz využije ruská propaganda na šírenie dezinformácií vrátane nepravdivých informácií, že vozidlo bolo „zničené“ počas bojov“. Fotografie by sa tiež mohli „použiť v snahe postaviť Poliakov a Ukrajincov proti sebe“, tvrdilo jedno z médií bez bližších informácií.

Ft8AyTPWcBYS090

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *