Zamŕza vám počítač? Málokto vie, že stačí urobiť len jednu vec

pocitac notebook

Keď sa počítač začne zasekávať a načítanie aplikácií trvá príliš dlho, hľadáme príčinu. Zariadenia staré niekoľko rokov budú fungovať pomalšie ako na začiatku, ale to neznamená, že by nás to malo zastaviť v práci. Zistite, ako zrýchliť svoj počítač bez toho, aby ste ho museli odniesť do servisu.

Počítače so softvérom Microsoft majú tendenciu spomaľovať sa už po niekoľkých rokoch používania. Odhaduje sa, že zariadenie každých šesť mesiacov stráca 5 až 10 percent svojho výkonu. Po niekoľkých rokoch beží oveľa pomalšie, až sa dostane do bodu, keď vám počítač neumožní voľne pracovať. Hlavným faktorom spôsobujúcim stratu výkonu je radič. Ak je chybný, jeho oprava svojpomocne nie je riešením, ale častejšie mu jednoducho chýbajú správne aktualizácie. Je možné, že riešenie vášho problému s počítačom je vzdialené len niekoľko kliknutí.

Prečo váš počítač beží pomaly?

V súčasnosti sú notebooky a počítače široko dostupné a hneď ako začneme pociťovať, že naše zariadenie začína bežať pomalšie, kúpime si nové. Priemerný používateľ vymení svoj počítač každých päť rokov, keď začne príslovečne „šliapať“. Dôvodov môže byť veľa, ale najčastejšie je na vine ovládač, ktorý je potrebné pravidelne aktualizovať. Spýtajte sa sami seba, kedy ste ho naposledy aktualizovali?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Po plastových slamkách chce EÚ zakázať ďalšie veci, ktoré nám zľahčujú život

Skôr ako vám povieme, ako aktualizovať ovládač, je dôležité spomenúť, že s technologickým pokrokom sa mnohé programy stávajú zastaranými. Výrobcovia ich neustále vylepšujú, ale ak máte niekoľko rokov starý počítač, môže sa stať, že jeho softvér nebude zodpovedať dnešným štandardom. Chybný ovládač zablokuje činnosť všetkého hardvéru. Ak sa to stane, musíte ho dať opraviť alebo si kúpiť nový počítač.

Existuje aj ďalší dôvod pomalej prevádzky, a tým je napadnutie vírusom. Ovládače bez aktualizácií sú otvorenými dverami pre hackerov. Škodlivý softvér nie je na prvý pohľad viditeľný a jediným príznakom „infekcie“ je pomalší hardvér.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Listy paradajok a uhoriek žltnú? Vyrobíte si to doma a zachráni ich to

Ako aktualizovať ovládač v počítači?

Aktualizácia ovládačov by sa mala vykonávať pravidelne každých niekoľko mesiacov. Oplatí sa sledovať webové stránky výrobcu, ktoré jasne informujú o termíne ďalších aktualizácií. Ak máte podozrenie, že váš počítač nefunguje dobre kvôli zastaranému ovládaču, použite nasledujúce pokyny.

  • Do vyhľadávacieho poľa na paneli s ponukami zadajte „správca nastavení“ a potom kliknite na „správca zariadení“.
  • Kliknutím na kategóriu zobrazíte názvy zariadení. Potom kliknite pravým tlačidlom myši na zariadenie, ktoré chcete aktualizovať.
  • Zobrazí sa položka „Hľadať automaticky aktualizovaný softvér ovládača“. Stlačte ju a potom vyberte položku „aktualizovať ovládač“.
  • Ak systém nenájde nový ovládač, môžete vyhľadať aktualizáciu na webovej stránke výrobcu počítača a vykonať podobnú aktualizáciu. Webová stránka vás krok za krokom navedie, ako postupovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *