Zažltnutné biele prádlo bude po nasypaní tohto do práčky ako nové

pranie sol

Bielenie bielizne môže byť náročná úloha, najmä pri odstraňovaní škvŕn a zažltnutia. Našťastie existujú účinné a šetrné domáce metódy, ktoré vašu bielizeň nielen vybielia, ale aj ochránia jej štruktúru.

Citrón a soľ

Jednou z účinných metód je použitie citrónovej šťavy a soli. Zmes citrónovej šťavy a soli nanesená na škvrny a vystavená slnečnému žiareniu môže mať zázračné bieliace účinky. Táto prírodná metóda je ideálna na odstraňovanie škvŕn od hrdze a dokonca môže pomôcť vrátiť bielizni jej pôvodnú belosť.

Jedlá sóda a prášok do pečiva

Ďalšou obľúbenou a účinnou metódou je použitie jedlej sódy alebo prášku do pečiva. Pridanie polievkovej lyžice sódy bikarbóny alebo prášku do pečiva do pracieho prostriedku počas pravidelného prania vám môže priniesť skvelé výsledky. Táto metóda je známa svojimi bieliacimi vlastnosťami a dokáže tiež odstrániť vodný kameň z práčky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Títo Slováci dostanú od štátu viac peňazí. Niektorí až cez 800 eur!

Vínny ocot

Ocot je ďalšou bežnou zložkou, ktorú možno použiť na bielenie bielizne. Ocot nielenže zmäkčuje bielizeň a pôsobí ako dezinfekčný prostriedok, ale má aj bieliace vlastnosti. Môžete ho pridať do automatickej práčky namiesto zmäkčovadla.

Manganistan draselný

Neobvyklá, ale veľmi účinná metóda zahŕňa použitie manganistanu draselného. Na bielenie bielizne pripravte roztok manganistanu draselného vo vode a pridajte prací prostriedok. Nechajte bielizeň v tomto roztoku niekoľko hodín a potom ju vyperte v práčke ako zvyčajne.

Ďalší tip.

Medzi nepoužívané, ale účinné metódy patrí aj použitie horčice a slnečnicového oleja. Horčica dokáže odstrániť mastné škvrny a má dezinfekčné vlastnosti, zatiaľ čo slnečnicový olej pomáha odstrániť zažltnutie bielych tkanín.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pripravte si ovsenú kašu takto a stane sa z nej spalovač tukov

Peroxid vodíka a jedlá sóda

Okrem vyššie uvedených metód existuje ešte jedna účinná metóda bielenia bielizne, ktorá využíva kombináciu peroxidu vodíka a jedlej sódy. Táto zmes je známa svojimi silnými bieliacimi a odstraňujúcimi vlastnosťami, najmä na odolné škvrny a zažltnutie. Na použitie zmiešajte peroxid vodíka so sódou bikarbónou a aplikujte priamo na škvrny alebo pridajte do práčky pri praní bielej bielizne. Táto metóda je šetrná k tkaninám a zároveň účinne obnovuje belosť bielizne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *