Zbavte sa hnilobných baktérii v črevách. Urobte si tento odvar

ovsene vlocky

Kvalita nášho trávenia má oveľa väčší vplyv na naše celkové zdravie a kvalitu života, než sa na prvý pohľad zdá. Keď sa povie slovo „zdravie“, väčšina z nás pravdepodobne nepomyslí na našu črevnú mikroflóru, a pritom táto mikroskopická spoločnosť v črevách môže ovplyvniť všetko od fyzického zdravia až po psychický stav.

Črevné baktérie: priateľ alebo nepriateľ?

Naše črevá sú domovom rôznych baktérií a väčšina z nich nám pomáha. Ak sa však rovnováha črevnej mikroflóry naruší, môžeme čeliť rôznym problémom. Ak je rovnováha narušená liekmi alebo nevhodnou stravou, môže sa zvýšiť populácia škodlivých baktérií. A ako už bolo spomenuté, absencia zdravého tráviaceho systému môže viesť k nedostatku dôležitých živín a ovplyvniť psychický stav človeka.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmiešajte tieto bežné veci. Prečistíte si črevá a brucho spľasne

Magický vývar z ovsených vločiek

Tu prichádza na rad ovsená kaša. Tieto vločky sú nielen chutné, ale aj plné vlákniny, ktorá pomáha viazať škodliviny a toxické látky. A najlepšou správou je, že príprava zdravého vývaru z ovsených vločiek je taká jednoduchá, že ju zvládne každý.

Ako na to?

Všetko, čo potrebujete, je pol kilogramu ovsených vločiek, 750 ml vody a trochu soli. Privediete do varu a necháte niekoľko minút variť, kým nezískate kašovitú konzistenciu. Potom ju preceďte a váš očistný vývar je hotový.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Cítite sa po káve stále ospalí a vôbec nemáte viac energie? Toto robíte zle

Ďalšie výhody ovsených vločiek

Okrem významných prínosov pre zdravie čriev môžu ovsené vločky pomôcť aj pri kontrole hladu, dodať energiu a znížiť riziko vzniku cukrovky. Obsahujú množstvo dôležitých vitamínov a minerálov, ktoré podporujú fungovanie celého tela.

Zdravie čriev je kľúčové pre naše celkové zdravie a pohodu. Prečo teda neskúsiť zaradiť ovsené vločky do svojho jedálnička a využiť všetky ich výhody? Už starí Rimania tvrdili, že ovos má mnoho výhod, a teraz máte šancu ich všetky objaviť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *