Zbavte sa rýchlo zápachu z úst po konzumácii cesnaku. Zjedzte toto ovocie

cesnak

Cesnak je jednou z najvoňavejších druhov zeleniny a dodáva jedlám tú správnu chuť. Dá sa pripraviť na mnoho spôsobov. Určite si pozrite, ako sa zbaviť zápachu cesnaku v ústach.

Cesnak sa zvyčajne používa počas prechladnutia, pretože sa považuje za prírodné antibiotikum. Vtedy však máme upchatý nos a cesnakovú arómu necítime (preto sa nám ostatní často vyhýbajú). Napriek mnohým výhodám má cesnak aj jednu nevýhodu. Po jeho konzumácii sa z úst šíri nepríjemný zápach, ktorý nedokáže zamaskovať ani žuvačka.

Vlastnosti cesnaku

V priebehu vekov sa používal v ľudovom liečiteľstve. Ako sa ukázalo, cesnak je účinný proti baktériám, vírusom, parazitom a plesniam. Zdroje uvádzajú, že obsahuje 200 účinných látok: okrem iného vitamín C, vitamíny skupiny B, kyselinu pantoténovú, selén, vápnik a voľné aminokyseliny. Pravidelná konzumácia cesnaku preto môže prispieť k:

  • posilnenie imunity;
  • zníženie krvného tlaku
  • vyrovnávanie hladiny cholesterolu;
  • zníženie hladiny glukózy v krvi;
  • boj proti črevným parazitom
  • čistí pečeň;
  • liečiť otravu jedlom
  • predchádzať vzniku krvných zrazenín
  • spomalenie procesu starnutia.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tieto rastliny vysaďte na miesto, kde vyzbierate cesnak a cibuľu

Prečo nám po konzumácii cesnaku páchnu ústa?

Vždy, keď zjeme čo i len malé množstvo cesnaku, z úst nám vychádza silný a nepríjemný zápach. To všetko je spôsobené enzýmami, ktoré sa okrem iného nachádzajú aj v cibuli. Tie sa pri kontakte so vzduchom aktivujú a menia sa na sulfid, ktorý spôsobuje celý zápach. Po konzumácii cesnaku sa cez tráviaci systém dostáva do krvi a pľúc. Preto je vo vzduchu, ktorý vydychujeme, taký výrazný. Treba spomenúť, že zápach cesnaku sa uvoľňuje aj močom a potom a tento stav môže trvať až dva dni.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Každá práčka má tlačítko, ktoré ušetrí pri praní kopu peňazí za elektrinu

Ako sa zbavím zápachu cesnaku v ústach?

Po konzumácii cesnaku sa odporúča zjesť 2 kyslé jablká, vypiť citrusovú šťavu alebo dokonca siahnuť po mätovom čaji či mlieku. Môžete vyskúšať aj feniklové semienka, kávu, klinčeky alebo dokonca aníz. Mnoho ľudí po cesnaku konzumuje petržlenovú vňať vo forme šalátu s inými bylinkami. Na druhej strane, ak nechcete ochutnať cesnak na chuť, ale túžite po jeho zdravotných benefitoch, je dobré prehĺtať menšie strúčiky ako pastilky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *