Pristál na vás motýľ? Môže to byť dôležité varovné znamenie vo vašom živote

motyl

Mnohí ľudia obdivujú motýle s ich krásnym, pestrým sfarbením. Považujú sa za symbol metamorfózy, ktorý predznamenáva blížiacu sa zmenu. Ich jemnosť odráža nehmotné a nadzmyslové. Čo môže znamenať, keď na nás sadne motýľ?

Motýľ patrí do obrovskej skupiny hmyzu, ktorá číta niekoľko miliónov druhov. Na rozdiel od väčšiny hmyzu však v nás vyvoláva prevažne pozitívne pocity. Pestrofarebné krídla motýľa sú skutočným zázrakom prírody: sú jemné, ale úžasne silné, potešia nás svojimi farbami a kresbou. Niet divu, že týmto nezvyčajným tvorom sa pripisuje bohatá symbolika a skryté významy.

Motýľ – čo symbolizuje?

Motýľ je univerzálnym symbolom zmeny. Je to preto, že počas svojho života prechádza úplnou metamorfózou. Začína ako húsenica, potom prejde štádiom kukly a až potom sa objaví ako dospelý motýľ v štádiu imága. Z rovnakého dôvodu sa motýľ považuje aj za symbol dosiahnutia dospelosti.

V gréckej mytológii bol motýľ spájaný s bohyňou Psyché. Jej meno v gréčtine znamená predovšetkým duša, ale dá sa preložiť aj ako motýľ. Psyché bola pôvodne smrteľná žena. Pochádzala z kráľovského rodu a jej milencom bol samotný boh lásky Eros, čo vzbudilo Afroditinu žiarlivosť. Keď žiarlivá bohyňa privolala na dievča večný spánok, Eros prosil Dia o dar nesmrteľnosti pre svoju milovanú. Tak sa Psyché stala aj symbolom nesmrteľnej duše.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zadržujete vetry? Je to veľká chyba, ktorá vám ničí telo a zdravie

Naopak, druhý význam mena Psyché, motýľ, sa používal vo folklóre, kde sa takto niekedy znázorňovali duše mŕtvych. Motýľ je dodnes dôležitým symbolom v mnohých rôznych kultúrach, v niektorých sa však považuje za symbol prinášajúci nešťastie, pretože sa spája so smrťou a znovuzrodením.

Čo znamená, keď na vás pristane motýľ?

Motýle sa nám často zdajú byť bytosťami na pomedzí sveta javy a sna a sme pripravení pripisovať im mnohé magické významy. Keď nám motýľ sadne na vlasy alebo na ruku, je to zážitok, v ktorom často nachádzame ďalšie posolstvo.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Myši v dome nemali celé roky. Rozložia po miestnostiach toto

Čo môže znamenať, keď si na vás sadne motýľ? Medzi najobľúbenejšími výkladmi nájdeme oznámenie životnej zmeny. Ako symbol šťastnej metamorfózy z kukly na krásneho motýľa symbolizuje hmyz vstup do novej a lepšej fázy života.

Ak ste nedávno stratili člena rodiny alebo priateľa, podľa niektorých názorov sa môže znovu objaviť ako motýľ, aby vám dal najavo, že nie ste sami. Mnohí ľudia to považujú za znamenie, že ich milovaná osoba je v poriadku a stále blízko.

Niektorí veria, že motýle sa približujú len k tým, ktorí sú súcitní a láskaví. Pristátie motýľa berte ako požehnanie – ste vyvolený.

Ak sa vám sníva, že na vás pristál motýľ, môže to byť varovné znamenie, aby ste nebrali veci ako samozrejmosť. Životný cyklus motýľa je jemnou pripomienkou, že život je plný výziev, prechodov a strát.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *