Zbohom, americký dolár? Čína a Francúzsko dokončili prvú transakciu v jüanoch

Untitled 3

Čína a Francúzsko úspešne dokončili prvé cezhraničné vyrovnanie obchodu so skvapalneným zemným plynom (LNG) v jüanoch, čo je míľnik, ktorý by mohol podporiť používanie čínskej meny na svetovom trhu.

Transakciu sprostredkovali francúzska energetická spoločnosť TotalEnergies a čínsky štátny podnik China National Offshore Oil Corporation.

Transakcia sa uskutočnila prostredníctvom Šanghajskej burzy ropy a plynu, štátom podporovanej platformy na obchodovanie s energiou.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

V rámci transakcie, ktorú predstavila spoločnosť TotalEnergies, došlo k výmene približne 65 000 ton skvapalneného zemného plynu pochádzajúceho zo Spojených arabských emirátov, pričom spoločnosť odmietla komentovať hodnotu transakcie.

Používanie jüanu pri cezhraničnom zúčtovaní by mohlo zvýšiť internacionalizáciu meny a znížiť závislosť Číny od amerického dolára.

Okrem toho by mohlo čínskym spoločnostiam vykonávajúcim medzinárodné transakcie poskytnúť pohodlnejší a nákladovo efektívnejší spôsob platby, ako aj uvoľniť dominantné postavenie zelenej bankovky v globálnom obchode.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *