Niečo sa deje! Veľká banka v Čechách prestala poskytovať nové účty a pôžičky

wajC55

BNP Paribas, najväčšia francúzska banka, začala ukončovať svoje aktivity v Českej republike. Jej dcérska spoločnosť Hello bank! prestane od pondelka poskytovať všetky nové produkty klientom na českom trhu. Pre existujúcich klientov sa však v súčasnosti nič nemení. Všetky produkty zostávajú podľa banky naďalej aktívne. Banka o tom informovala na svojej internetovej stránke. O pripravovanom kroku BNP Paribas informovalo Echo24 už minulý týždeň.

„Ukončenie našich bankových služieb v Českej republike bude riadené a postupné v priebehu nasledujúcich mesiacov. V prvej fáze zastavíme otváranie nových produktov od pondelka 3. apríla 2023. Naši existujúci klienti môžu samozrejme naďalej využívať všetky produkty a služby, ktoré už majú zazmluvnené, bez akýchkoľvek zmien,“ uviedla banka Hello! „O ďalších krokoch súvisiacich s ukončením činnosti budeme našich klientov a obchodných partnerov informovať včas a v súlade s platnou legislatívou,“ dodala banka.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Podľa vyhlásenia Hello bank! toto rozhodnutie prijala skupina BNP Paribas po dôkladnej analýze všetkých možností, pri ktorej zvážila všetky dostupné možnosti na českom trhu v záujme klientov, partnerov a zamestnancov. „Našou prioritou zostáva kontinuita bankových služieb a obchodov pre našich klientov a partnerov, ktorá bude samozrejme zabezpečená až do úplného vyrovnania všetkých zmluvných záväzkov. Vklady klientov na bežných a sporiacich účtoch budú naďalej úročené podľa platných podmienok a klienti ich môžu využívať bez obmedzenia až do momentu, kým od nás nedostanú výpoveď zmluvy,“ dodala banka.

Denník Echo24 minulý týždeň informoval, že Hello bank! sa na tento krok pripravuje. Materskej banke BNP Paribas by predaj aktív v strednej a východnej Európe, kde nedosiahla kľúčový trhový podiel, uvoľnil ruky a umožnil by jej sústrediť sa na dôležitejšie trhy. Už skôr o tom informovala aj agentúra Bloomberg, ktorá s odvolaním sa na svoje zdroje napísala, že BNP Paribas zvažuje predaj niektorých svojich aktív v oblasti spotrebiteľského financovania. Okrem Českej republiky sa pozerá aj na Bulharsko, Rumunsko a Maďarsko. A hľadá pre ne kupcov. Podľa týchto zdrojov by predaj celého balíka mohol banke priniesť viac ako 500 miliónov dolárov (približne 10,7 miliardy korún).

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Netrvalo dlho a tieto informácie sa začali potvrdzovať, keď BNP oznámila predaj svojich aktív v Bulharsku. Kupcom tam má byť bulharská divízia gréckej Eurobank. Francúzska banka nedávno oznámila aj svoj odchod z rumunského trhu, no nepodarilo sa jej nájsť kupca pre svoje tamojšie bankové portfólio a banka ukončí svoju činnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *