Zelenského rozosmiali slovenskí novinári: Ráno čítam knihu Hitler a Stalin

Untitled 1 5

Slovenskí novinári mali možnosť urobiť rozhovor s ukrajinským prezidentom Zelenským priamo v Kyjeve, kde sa im podarilo ho aj rozosmiať.

Zelenského sa totiž opýtali, či si našiel za celých týchto 9 mesiacov moment, kedy nemyslel na vojnu. Prezradil, že skoro ráno vždy číta knihu.

„O šiestej si rád čítam, aspoň 40 minút. Teraz čítam knihu Hitler a Stalin. Rád by som povedal, že „áno, skoro ráno nerozmýšľam nad vojnou“, ale potom si uvedomím, že čítam knihu o vojne,“ dodal so smiechom, uvádzajú tvnoviny.sk

Zelenský už nevidí v Putinovi silného lídra

„Nevidím silu, okrem frázy „jadrové zbrane“ nevidím silného človeka. Možno ním niekedy bol, ale dnes už nie. Všetka ich “sila“ je vo vyhrážkach, nie v diplomacii. V násilí, nie v dialógu,“ povedal Zelenský o ruskom prezidentovi.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Ako tvrdí ukrajinský prezident, Rusi zničili aj mesto, kde ich väčšina podporovala

„Ja som z takého regiónu, kde sa rozpráva po rusky. U nás bolo veľa ľudí, ktorí podporovali partnerstvo s Ruskom. Neverili, že sa toto môže stať. Pozrite sa na nich dnes – všetky tieto mestá boli zničené Ruskom a dnes Rusko nenávidia. Rusko zničilo aj mesto, ktoré ich podporovalo na 70 percent – Mariupol. Mariupol neexistuje,“ píše ďalej portál tvnoviny.sk

„Hovorí s nami trištvrte hodinu. O vojne, mieri, utrpení aj odvahe. Ukrajinci vraj budú bojovať do konca, ak Vladimir Putin nezvolí civilizovanú cestu k mieru,“ reportuje z metropoly Ukrajiny redaktorka televízie Markíza Gabriela Kajtárová.

Kajtárovú zaujímalo aj to, čo hovorí Zelenskyj na vnútropolitickú situáciu na Slovensku. „Pýtam sa ho, ako veľmi by bol pre Ukrajinu problém, keby sa na Slovensku vymenila vláda,“ parafrázuje reportérka TV Markíza svoju otázku, ktorú adresovala v Kyjeve ukrajinskému prezidentovi, píše eReport.sk

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Uviedol, že v tom veľký problém nevidí. A nepriamo svojou odpoveďou naznačil, že vládu Hegera, ktorá Ukrajine významne pomáha, nepovažuje zo svojho pohľadu za až takého nepostrádateľného partnera.

„Samozrejme, že by to bol pre nás problém, ak by vaša vláda bola proruská. Jasné, že to je problém. Ale je to malý problém. My bojujeme s Rusmi, verte mi, toto by bol drobný problém. Myslím, že najväčší problém by to bol pre vašu krajinu,“ varoval reakcii prezident Ukrajiny.

One Reply to “Zelenského rozosmiali slovenskí novinári: Ráno čítam knihu Hitler a Stalin”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *