Zelenský prenajal vilu v Taliansku ruskému páru? Talianske médiá vyvolali obrovský ošiaľ

Screenshot 820

Novú kontroverziu v talianskych médiách vyvolala správa, že údajné sídlo ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v Taliansku bolo v auguste prenajaté ruskému páru za závratných 50-tisíc eur.

Na titulnej strane talianskych novín „Il Tirreno“ z 31. augusta je uprostred titulok „Zelensky affitta a russi“ (v preklade do slovenčiny: „Zelenskyj prenajíma Rusom“). Na titulnej strane sa objavila aj fotografia luxusnej vily.

Vila v prímorskom mestečku Forte dei Marmi v Toskánsku vraj patrí „talianskej spoločnosti, ktorá patrí ďalšej na Cypre a patrí Zelenského manželke“, uvádza la Repubblica.

La Repubblica poznamenala, že v médiách vypuklo šialenstvo kvôli správam o „údajnom ruskom páre, ktorý si mal prenajať vilu ukrajinského vodcu“.

  Zelensky

„Správa o údajnom ruskom páre, ktorý si mal prenajať vilu ukrajinského vodcu, kolovala vo Versilii niekoľko dní a informoval o nej denník Tyrrhenian, ktorý píše o niektorých fotografiách, ktoré sa objavili na sociálnych sieťach a zachytávajú ruského turistu v parku vily, vo Vittorii Apuana .“

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Idete v lete do Chorvátska? Tento mesiac tam radšej nechoďte

Pripomeňme, že v prvých dňoch ruskej invázie na Ukrajinu Zelenskyj vyzval Taliansko, aby zabránilo ruským oligarchom využívať krajinu ako bezpečné útočisko.

„Takmer všetci z nich využívajú Taliansko ako miesto na dovolenku. Nebuďte teda letoviskom pre vrahov,“ povedal v marci ukrajinský prezident.

Zelenskyj nedávno presvedčil Európu, aby pozastavila platnosť dohody o zjednodušení vízového režimu s Moskvou z roku 2007, ktorá má obmedziť príliv ruských turistov do bloku. Forte dei Marmi

Denník La Repubblica citoval starostu mesta, ktorý sa k zámočku vyjadril takto: „Je to pre mňa veľmi dôležité:

„Nemali sme žiadne správy a úprimne povedané, až do vypuknutia vojny sme o vile, ktorá sa nachádza v oblasti Villa Apuana, mali len to, že ju vlastní nejaká spoločnosť, okrem iného bola vždy len zriedka obývaná.“

Medzitým došlo k popretiu, že by v údajnej Zelenskej vile zdržiavali Rusi:

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Idete v lete do Chorvátska? Tento mesiac tam radšej nechoďte

„Vo vile ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského neboli žiadni Rusi ani Ukrajinci“. Hovorí realitný maklér spoločnosti Real Estate Forte dei Marmi Villas Claudio Salvini, ktorý tieto zvesti popiera: „To, čo bolo napísané, sú domnienky. Vila bola na leto prenajatá páru, nepoviem vám, či býva v Londýne alebo nie, ale uisťujem vás, že to nemôžu byť Rusi, pretože máme absolútny zákaz prenajímať vily Rusom a Ukrajincom,“ zdôrazňuje Salvini. — la Repubblica

Pred vilou protestovali ľudia s nápismi: „Zastavte zbrane vojnovému komikovi (Zelenskému)“.

zelensky mansion italy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *