Žena vymyslela úplne jednoduchý repelent proti osám, ktoré sa už vôbec neukázali

osy

Počas dovolenkového obdobia sa mnohí ľudia pýtajú, ako odpudzovať osy, aby sa vyhli bodnutiu. Často nemusíte siahnuť po repelente proti osám zakúpenom v obchode. Stačí vziať niekoľko ingrediencií z domácich skríň a máte pravdu, že sa od vás budú držať ďalej. Čo osy nemajú rady? Odporúčame.

Mnoho ľudí sa bojí, že ich bodnú osy a včely. Ak patríte medzi nich, siahnite po domácom prostriedku, ktorý ich účinne odpudzuje. Stačí vám niekoľko ingrediencií, ktoré tento hmyz nemá rád. Čo osy nemajú rady a ako si pripraviť repelent, ktorý ich od vás odradí?

Čo nemajú osy rady? Na prípravu domáceho repelentu proti osám použite tieto vône

Ak chcete včely a osy vyplašiť, musíte použiť zložky, ktorých vôňu nemajú rady. Potom sa budú od nás a nášho domu držať ďalej. Mali by ste vedieť, že osy odrádza najmä vôňa bazalky, mäty, majoránky a tymiánu. Preto je vhodné vysadiť ich v záhrade a na miestach, kde v lete trávite najviac času. Osy tiež nemajú rady vôňu citróna, paliny a eukalyptu. Ak máte po ruke cesnak, bude tiež účinný pri vyháňaní hmyzu z vášho priestoru. Oplatí sa siahnuť aj po čajovníkovom oleji alebo čerstvo zomletej káve. Tá, nasypaná na misku a zapálená, tiež odoženie komáre. S využitím týchto poznatkov sa používateľka TikToka @holisticradiantselfcare delí o svoj trik na odpudzovanie ôs.

@holisticradiantselfcare #wasprepellant #essentialoils #dontgetstung ♬ Sunny Day – Ted Fresco

Ako odpudzujete osy vy? Stačí na to niekoľko ingrediencií

Tina Marie vo videu ukázala, ako pripraviť domácu tekutinu na odpudzovanie ôs a včiel. Do fľaše s rozprašovačom naliala vodu a potom pridala niekoľko kvapiek prostriedku na umývanie riadu. Takto pripravený základ obohatila o esenciálne oleje, ktorých vôňa odpudzuje osy. Použila desať kvapiek od každej vône a použila klinčekový olej, gerániový olej, olej z citrónovej trávy a mätový olej. Hotovú zmes treba pred použitím dobre pretrepať a nastriekať na okenné rámy a dvere, aby sa osy nedostali do domu. Pri pobyte na pozemku je dobré postriekať aj kvetináče, ktoré stoja v blízkosti, a všetok záhradný nábytok.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Posypte len túto vec z kuchyni a mravce budú utekať čo najďalej z domu aj záhrady

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *