Ak periete pri takejto teplote posteľnú bielizeň, riskujete tým veľmi veľa

washing machine 2668472 1920 2

Nepravidelne alebo zle vypraná posteľná bielizeň nielenže vyzerá nevzhľadne, ale môže byť aj plná baktérií. Preto je veľmi dôležité dbať na jej čistotu. Najmä preto, že v nej trávime veľkú časť dňa a je v priamom kontakte s našou pokožkou. Pri akej teplote by sa mala prať posteľná bielizeň?

Keď spíme, naše telo sa potí a pokožka sa olupuje, preto nie je divu, že sa posteľná bielizeň špiní. Môžu sa v nej nachádzať nielen omrvinky jedla a prach, ale aj roztoče, baktérie a plesne, preto je veľmi dôležité zabezpečiť pravidelné pranie. Správne vykonávané pranie ju urobí nielen čistou, ale aj príjemnou a mäkkou na dotyk.

Ako často by ste mali prať posteľnú bielizeň? Robte to pravidelne pre svoje zdravie a pohodlie

Frekvencia, s akou periete posteľnú bielizeň, závisí od viacerých faktorov. Zvyčajne stačí, ak to urobíme raz za dva týždne, hoci treba mať na pamäti, že napríklad v lete sa potíme viac ako v zime. Situácia je iná, ak máte mačku, psa alebo iné domáce zviera, ktoré púšťate do postele.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pred výsadbou paradajok to hoďte do jamiek. Úroda bude veľmi bohatá

Vtedy je najlepšie meniť posteľnú bielizeň aj každý týždeň. Aj keď sú domáce zvieratá vo všeobecnosti čisté, púšťajú veľa chlpov a môžu priniesť ďalšie nečistoty z vonku alebo z podstielky. Pravidelné pranie podstielky minimalizuje riziko vzniku alergií a možných kožných alebo dýchacích problémov. Nezabudnite tiež, že dôležitá je nielen frekvencia prania, ale aj teplota, pri ktorej sa vykonáva.

Pri koľkých stupňoch by sa mala prať bavlnená podstielka? Dodržiavajte tento tip a bude čisté a voňavé

Pred tým, ako hodíte posteľnú bielizeň do práčky a nastavíte pranie, je nevyhnutné prečítať si štítok, kde nájdete odporúčania od výrobcu. Dodržiavaním týchto odporúčaní si môžete byť istí, že tkanina nebude nijako poškodená. V prípade bavlnenej posteľnej bielizne, ktorá sa v našich domácnostiach vyskytuje najčastejšie, a posteľnej bielizne je vhodná teplota 60 stupňov. To stačí na to, aby sa z tkaniny odstránili všetky roztoče a baktérie a aby bola mäkká a príjemná na dotyk.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Po plastových slamkách chce EÚ zakázať ďalšie veci, ktoré nám zľahčujú život

Pri akej teplote by ste mali prať posteľnú bielizeň z iných tkanín? Majte na pamäti toto

V prípade saténovej alebo károvanej posteľnej bielizne je najlepšie nastaviť práčku na 40 stupňov, hoci už spomínaných 60 °C by tiež nemalo byť na škodu. Iná situácia je v prípade flanelovej posteľnej bielizne, kde by ste nemali prekročiť teplotu 40 °C. Pri praní posteľnej bielizne môžete pridať aj malé množstvo zmäkčovadla a niekoľko kvapiek esenciálneho oleja, aby nádherne voňala.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *