Žena začala dávať citrón na metlu a zmenilo to jej upratovanie. Naozaj to tak funguje?

pexels cottonbro studio 4108715

Čistá domácnosť je snom každej gazdinky. Ak je uprataný, chce sa vám v ňom žiť. Upratovanie nemusí trvať hodiny. Prezradíme vám, ako funguje citrón na metle a ako si vďaka nemu môžete upratať domácnosť oveľa jednoduchšie a rýchlejšie, píše genialne

Milujeme domáce čistiace prostriedky, ktoré si sami pripravujeme z prírodných surovín. Nielenže je to ekologickejšie, ale rozhodne lacnejšie ako výrobky kúpené v obchode. Odhaľujeme ďalšiu z našich eko-sil, tentoraz s použitím citróna.

Prečo používať citrón na čistenie?

Môže sa zdať, že medzi čistiacimi prostriedkami v domácnosti kraľuje len jedlá sóda a ocot. Ukazuje sa, že hneď za nimi je aj citrón. Kyselina citrónová, ktorú vylučuje, má skvelé čistiace účinky. S jej pomocou sa môžete zbaviť nepríjemných pachov z umývadla – stačí medzi odtok a sitko vložiť plátok citróna a každý deň ho vymeniť za čerstvý.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Máte medzi zubami takéto čierne trojuholníky? Zubár vysvetlil, čo to je

Môžete si tiež vyrobiť vlastný oplachovací prostriedok pridaním vody a alkoholu do citrónovej šťavy. Vďaka tejto univerzálnosti môžete ušetriť veľa peňazí za silné chemikálie dostupné v obchode, ktoré, ako všetci vieme, nielenže veľa stoja, ale nie sú ľahostajné ani k nášmu zdraviu. Vyhýbame sa im všade, kde sa dá. Tu je náš patent na používanie citrónu pri čistení domácnosti. Je to jednoduchšie, ako si myslíte!

Citrón na metle – šikovný čistiaci trik

Tento patent je báječne jednoduchý a prináša skvelé výsledky! Tu je návod, ako vyčistiť dom pomocou citróna na metle:

  • pripravte si metlu – uistite sa, že na nej nie je žiadna špina ani prach (ak je špinavá, umyte ju pod horúcou vodou a nechajte uschnúť);
  • vezmite 1 citrón a rozrežte ho na polovicu;
  • v ďalšom kroku votrite jednu polovicu do štetín metly alebo ich postriekajte šťavou,
  • odložte na niekoľko minút, aby sa šťava vsiakla do vlákien – okamžite ich vydezinfikuje,
  • po namočení použite metlu na čistenie podlahy a iných povrchov v dome.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ako dlho vydrží múka otvorená? Toto je čas, dokedy ju môžete konzumovať

Takto bude vaša podlaha nielen lepšie vyčistená, ale aj lesklá a vydezinfikovaná od baktérií a zárodkov. Citrón tiež zanechá vo vzduchu príjemnú, osviežujúcu citrónovú vôňu. Ak raz vyskúšate tento patent, zostane vám navždy!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *