Dávajte si veľký pozor na tento typ zmrzliny. Je v nej veľa baktérii

pexels jean balzan 675439

V lete nie je nič lepšie na horúčavy ako zmrzlina. Túto ľadovú pochúťku môžete jesť rôznymi spôsobmi: zo stroja, na kopčekoch alebo na paličke. Na výber je široká ponuka. Nie všetky sú však pre nás dobré. Vysvetľujeme, prečo je zmrzlina z automatov najškodlivejšia, uvádza Genialne

Skúmali sa rôzne druhy zmrzliny podávané v prímorských stravovacích zariadeniach. Bohužiaľ, výsledky štúdie nie sú optimistické. Napriek tomu sú každoročne mimoriadne obľúbené. Pozor najmä na túto zmrzlinu!

Prečo je zmrzlina z automatov škodlivá?

Na poľskom pobreží sa každoročne zjedia tisíce, ak nie tony zmrzliny všetkých druhov. Je to bežný sviatočný tovar, hneď vedľa oblátok a zapekaných jedál. Nielenže sú skvelým dezertom, ale vo forme sorbetov sú osviežujúce v horúcom dni.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Postupná premena tela, ak prestanete fajčiť. Toto sa stane už za týždeň

Či už ide o zmrzlinu na porciu, na paličke alebo točené. Tá je už roky pod drobnohľadom hygienickej inšpekcie, ktorá kontroluje stravovacie zariadenia nielen pri mori, ale aj v mestách počas letných prázdnin. Hoci by sa mohlo zdať, že zmrzlina z automatu nie je zlá vec – samozrejme, okrem kalórií, ktorých je veľa -, nie je to tak a výsledky kontrol o tom nenechali nikoho na pochybách. Vyhnite sa tejto zmrzline ako čert krížu.!

Čo hovoria výsledky štúdie?

Podľa štúdie má táto zmrzlina, bohužiaľ, najviac baktérií. Zo 115 vzoriek odobratých z rôznych stravovacích zariadení bolo až 23 šarží spochybnených, pretože obsahovali nadmerné množstvo baktérií Enterobacteriacae. Testovali sa aj na prítomnosť salmonely. Takýto vysoký výskyt baktérií je spôsobený najmä nečistením strojov a pochybnou čistotou stravovacích prevádzok. Ich konzumácia môže viesť k ťažkej otrave, ktorej je samozrejme lepšie sa vyhnúť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nečakajte. Čučoriedky to potrebujú teraz a čas sa kráti

Ak chcete jesť zmrzlinu z automatu, je najlepšie pozrieť sa, aká je predajňa a či sa dodržiavajú hygienické pravidlá. Treba sa pozrieť aj na samotnú zmrzlinu, ktorá by mala byť riadne zmrazená. Tie, ktoré sú riedke, by mali okamžite vzbudiť naše pochybnosti a v žiadnom prípade by sme ich nemali jesť. Ak sa chystáte na dovolenku a chcete si dať zmrzlinu z automatu, teraz už viete, na čo si dať pozor, aby ste svoju dovolenku neskončili s nebezpečnou otravou jedlom!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *