Žiadna chémia, ale domáca vianočná vôňa. Vyrobte si ju za pár minút sami

Untitled 1

Do Vianoc je síce ešte ďaleko, ale už teraz môžete do svojho domova vniesť trochu výnimočnej atmosféry. Pomôže vám šikovný trik s voňavým „kvetináčom“. Recept je triviálny a všetko potrebné už pravdepodobne máte v kuchynských skrinkách.

Správna vôňa spojená s týmto výnimočným decembrovým obdobím je jedným z najlepších spôsobov, ako doma vyčarovať sviatočnú atmosféru. Vône, ktoré sa vám pri pomyslení na Vianoce vybavia najčastejšie, sú škorica, pomaranč, vanilka, klinčeky alebo borovica. Sú dokonalým spôsobom, ako si spríjemniť decembrové večery, a zároveň sú skvelým spôsobom, ako zanechať jedinečnú vôňu vášho domova na dlhý čas.

Čo môžete urobiť, aby váš domov voňal Vianocami? Domáce osviežovače vzduchu zmenia auru

Okrem dekorácií a ozdôb sú ideálnym spôsobom na vytvorenie sviatočnej atmosféry aj aromatické vône, ktoré okamžite vyvolávajú pozitívne sviatočné asociácie. Nemusíte investovať do sviečok alebo rôznych druhov kadidla.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  EÚ si prichystala ďalšie bezpečnostné systémy do áut. Nenaštartujete, ak nesplníte toto

Domáce riešenia sú lacnou a rovnako účinnou možnosťou. Na TikTok profile @jessicamay_home nájdete množstvo inšpirácií a tipov, ktoré fungujú na každodenné aj slávnostné príležitosti.

Jedným z nich je vytvorenie jedinečnej vonnej kompozície v sklenenom džbáne a nielen v ňom. Na recept na varenie potrebujete: dve šálky vody, jeden nakrájaný pomaranč, dve tyčinky škorice, jednu polievkovú lyžicu vanilkového extraktu a jednu čajovú lyžičku klinčekov.

Ako si vyrobíte vôňu do domácnosti na Vianoce? Recept je triviálne jednoduchý na výrobu.

Domáci a prírodný osviežovač vzduchu zložený do sviatočnej, originálnej kompozície si veľmi ľahko vyrobíte sami doma a zanechá úplne úžasnú vôňu s nádychom pomaranča, klinčekov, škorice a vanilky. Je ideálny na pohostenie hostí počas sviatočného obdobia alebo aj len tak, pre seba, na spríjemnenie chladných večerov.

  • Postavte na horák hrniec podľa vlastného výberu a naplňte ho dvoma šálkami vody.
  • Všetko priveďte do varu.
  • Pridajte plátky pomaranča, tyčinky škorice, lyžicu vanilkového extraktu a lyžicu klinčekov.
  • Nechajte variť približne 10-15 minút.
  • nádobu už len umiestnite na vhodné miesto domu, kde vám bude rozvoniavať
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Žena ukázala trik, ako uvariť zemiak. Zapichnite do neho špáradlá

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *