Zima a sneh v plnej sile prídu už tento týždeň na Slovensko. Pripravte sa na tento deň

zima sneh pocasie slovensko

Počasie na Slovensku bolo doteraz nepredvídateľné, s častým striedaním teplých a chladných dní. Tento víkend sa však situácia radikálne zmení. Meteorológovia predpovedajú výrazné ochladenie, a dokonca prichádzajúce mrazivé týždne.

Portál imeteo.sk vyzýva, aby sme nepodcenili varovania pred nezvyčajne teplým novembrovým počasím, ktoré už teraz ustupuje a ustupuje pred skutočnou zimnou atmosférou. Zdá sa, že zima sa rozhodla prejaviť svoju moc na konci mesiaca.

Podľa predpovedí sa má ochladenie začať už v stredu ráno, kedy by maximálne teploty mali dosiahnuť len +5 °C, pričom na severe krajiny sa očakávajú aj denné mrazy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Už zajtra UDRIE snehová kalamita v týchto miestach na Slovensku. PRIPRAVTE SA

Až do piatku však môže teplota opäť mierne stúpnuť. V sobotu, na sviatok svätej Kataríny, sa však už majú teploty prudko prepadnúť, čím sa definitívne otvorí zimná sezóna.

Predpovede na sobotu sú jednoznačné – očakávame mrazivé ráno s teplotami, ktoré sa na juhu môžu vyšplhať až na +4 °C, zatiaľ čo na severe zostane celý deň mráz.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ušetrite stovky eur na kúrení týmito trikmi

Sneženie, ktoré môže byť na niektorých miestach silné a trvalé, sa má začať už v sobotu, pričom pod 300 metrov nad morom bude pršať, ale nad touto hranicou sa má sneh stávať normou.

V nedeľu sa má celé územie zahaliť do mrazivého kabáta, s celodenným mrazom a snehovými jazykmi, ktoré budú najhustejšie na severe. Zima tak zrejme prichádza v plnej sile, a pre milovníkov snehu to znamená jediné – je čas vytiahnuť sánky a teplé rukavice!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *