Zmiešajte si doma tieto veci a zamrznuté okná auta budú preč v sekunde

zamrznute celne okno

Zima je už za rohom, preto je dobré postarať sa o viditeľnosť na ceste. Tu je návod, ako si vyrobiť vlastnú kvapalinu na opravu čelného skla.

Nízke teploty v zime môžu byť naozaj nepríjemné. To isté platí aj pre autá, ktoré často nie sú zaparkované v prístreškoch alebo garážach, a preto sú vystavené nepriaznivým poveternostným podmienkam. Škrabanie čelného skla je každodennou zimnou povinnosťou, bez ktorej sa nedá sadnúť za volant. Vôbec to však nemusí byť pravda.

Ako sa rozmrazuje čelné sklo?

Ako sa ukazuje, nemusíte na ceste stráviť veľa času a nervov. Môžete to urobiť sami v niekoľkých jednoduchých krokoch, ktoré vám ušetria čas a zároveň vám zabezpečia pocit bezpečia na ceste.

Pred naštartovaním vozidla sa uistite, že sú stierače čelného skla vypnuté. V opačnom prípade, ak sú zamrznuté, vám vzniknú ďalšie náklady, pretože poškodíte ich mechanizmus. Potom naštartujte ventilátor a nasmerujte teplý vzduch na čelné sklo. Tým rýchlo odstránite ľad a problematickú námrazu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nastriekajte na okná a muchy neprídu. Má to každý doma a nevie o tom

Nezabudnite, že čelné sklo nestačí, pretože nesmiete zabudnúť ani na zadné sklo, ktoré tiež namŕza. Spustite vykurovací systém zameraný naň. Dôležité sú aj spätné zrkadlá, pretože namrznuté obmedzujú naše manévre na nič. Ak môžete, uistite sa, že sú tiež rozmrazené.

Na čo ešte sa oplatí pamätať pri zamrznutých oknách?

Spustenie klimatizácie pomôže odstrániť nadmernú vlhkosť z interiéru vozidla. Okrem toho zabráni zahmlievaniu čelného skla, čo určite uľahčí proces prípravy vozidla na jazdu. Až teraz môžete siahnuť po metle na odstránenie prebytočného snehu. Je dobré začať od strechy vozidla, pretože práve tam sa ho nachádza najviac.

Posledným krokom je použitie rozmrazovača čelného skla, ktorý vám pomôže zbaviť sa neželanej námrazy oveľa rýchlejšie. Najprv ho nastriekajte na čelné sklo a až po niekoľkých minútach siahnite po škrabke. Akú kvapalinu by ste si však mali vybrať?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Najlepšie hnojivo pre vaše jahody. Máte to každý v kuchyni

Prostriedok na zamrznuté okná

Tento nenápadný prípravok sa môže v zime stať vaším najlepším priateľom. Môžete si ho kúpiť v obchode alebo si ho vyrobiť sami doma. Potrebujete len fľašu s rozprašovačom a zmes 60 ml octu, 60 ml liehu, 30 ml prostriedku na umývanie riadu a 1 liter vody.

Dôležité je tiež aplikovať ho správnym spôsobom. Mali by sme ho použiť večer a dôkladne ním postriekať okná auta. Ocot a voda vytvoria na povrchu ochrannú vrstvu, ktorá bude mať nízky bod mrazu. To zabráni tomu, aby sa na ňom ľad tak veľmi držal.

Ako inak sa môžete zbaviť problému so zamŕzajúcimi čelnými sklami? Použite ochranný prostriedok na čelné sklo, ktorý je ideálny ako kombinácia s rozmrazovačom čelného skla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *