Zmiešajte 3 prísady. Podlaha sa bude lesknúť ako diamant

podlaha cistenie

Čistá podlaha dokáže zmeniť celý náš domov. Keď na podlahe nie sú žiadne škvrny alebo šmuhy, celý interiér vyzerá krásne. Najlepší čistiaci prostriedok na podlahy si môžete vyrobiť sami doma.

Vďaka tomuto jednoduchému prípravku bude vaša podlaha nielen žiariť. Okrem toho ochráni váš domov pred mravcami a inými nežiaducimi hosťami. Pozrite si náš patent na lesklú podlahu.

Domácnosť bez chemikálií

V obchodoch nie je núdza o čistiace prostriedky, ktoré majú zabezpečiť lesk vašej podlahy. Čistiace prostriedky zo supermarketov však majú pomerne veľa nevýhod. Predovšetkým sú drahé a zaťažujú náš domáci rozpočet.

Okrem toho niektoré prípravky vôbec nefungujú tak účinne, ako výrobca sľubuje. Ďalším problémom sú plastové obaly, ktoré nie sú šetrné k životnému prostrediu. Čím môžeme nahradiť komerčné čistiace prostriedky?

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  O tomto čase je najzdravšie raňajkovať. Toto sa stane, ak to nedodržíte

Dokonalý čistiaci prostriedok na podlahy si môžete vyrobiť zo surovín, ktoré máte k dispozícii v kuchynských skriniach. Nezabudnite to vyskúšať.

Najlepší čistiaci prostriedok na podlahy

Tento spoľahlivý čistiaci prostriedok vám pomôže zbaviť vašu domácnosť špiny a nežiaduceho hmyzu. Vďaka nej sa nebudeme musieť zaoberať komármi, mravcami a tiež štetcami.

Kombinujeme 500 ml teplej vody a 5 polievkových lyžíc citrónovej šťavy, ktorá má antibakteriálny účinok. Do zmesi pridáme polievkovú lyžicu soli a polievkovú lyžicu klinčekov pomletých v mlynčeku. Vďaka nim bude tekutina krásne voňať, ale majú aj antibakteriálny účinok, rovnako ako citrón.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  EÚ sa nepáči, že Slováci majú v ústave právo platiť hotovosťou. Hrozí nám pokuta

Pridanie klinčekov do tekutiny tiež zabráni škodcom, aby sa dostali do nášho domova. Všetky ingrediencie zmiešame a necháme hodinu pôsobiť. Po uplynutí tejto doby musíme všetko precediť cez gázu. Ako prípravok používať?

Podlaha sa bude lesknúť

Hotovú tekutinu na čistenie podláh stačí zmiešať s 5 litrami teplej vody. Touto zmesou možno vyčistiť celý dom. Miestnosťami sa bude šíriť príjemná vôňa klinčekov.

Tento domáci čistiaci prostriedok na podlahy sa oplatí vyskúšať práve teraz, keď sa hmyz pomaly začína prebúdzať do jari. Určite ho vyskúšajte, ak máte problém s vnikaním mravcov do vášho domu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *