Zmiešajte a nalejte do práčky. Vyperie vaše oblečenie lepšie ako prášok a ušetríte

pranie 1

Pranie bielizne je základom hygieny, ktorý sa nám darí udržiavať vďaka účinným pracím prostriedkom. Často sa však stáva, že sa minú práve vtedy, keď ich najviac potrebujete. Odporúčame vám, ako si pripraviť prací prostriedok.

Krásne voňavú bielizeň miluje každý, preto často investujeme do rôznych voňavých pracích prostriedkov. Preplácame úplne zbytočne, keď by sme mohli mať rovnaký výrobok s malou námahou a peniazmi.

Domáci prací prostriedok

Dobre zvolený prací prostriedok by sa mal vyznačovať nielen vôňou, ale predovšetkým pozitívnym účinkom na oblečenie. Je dôležité, aby boli tkaniny po použití čisté a zmäkčené. Preto si zmäkčovač pripravte sami doma z 1 kocky mydla, 1 litra vriacej vody, 3 balíčkov jedlej sódy a niekoľkých kvapiek éterického oleja.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Po tomto už nikdy nebudete prať na 40 stupňoch. Je to veľká zbytočnosť

Na začiatok nastrúhajte mydlo a až potom ho zalejte vriacou vodou. Keď sa rozpustí, musíte pridať sódu bikarbónu a niekoľko kvapiek esenciálneho oleja. Tento prípravok je potrebné dobre vychladiť. Nakoniec stačí tekutinu preliať do fľaše a použiť ju na každé umývanie a účinok predčí vaše najsmelšie očakávania.

V čom mám prať oblečenie?

Ak si ceníte ekológiu a chcete, aby vaše oblečenie vydržalo čo najdlhšie, pripravte si iný prípravok z 3 zložiek. K 1 šálke soli, najlepšie ružovej, pridajte 1/2 šálky jedlej sódy a 30 kvapiek esenciálneho oleja. Takto rýchlo osviežite svoje tkaniny a nepríjemné pachy zmiznú.

Tento domáci prípravok môže ľahko nahradiť drahé pracie prášky a bude fungovať rovnako. Takto pripravený prací prostriedok uchovávajte v uzavretej nádobe a pri praní pridajte 4 polievkové lyžice do vnútornej časti bubna. Namiesto aviváže použite ocot, ktorý osvieži vaše farby na veľmi dlhú dobu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Natrhajte a urobte si púpavový sirup. Toto všetko robí s telom, je to zázrak

Voňavý domáci odvar namiesto zmäkčovadla

Nemusíte kupovať luxusné pracie prostriedky, aby ste mali voňavú a čistú bielizeň. Ak nechcete používať ocot, všetko potrebné nájdete vo svojej domácnosti. Na výrobu alternatívneho zmäkčovača tkanín potrebujete 40 g kyseliny citrónovej rozpustenej v 220 ml vody s pridaním niekoľkých kvapiek čajovníkového oleja. Kyselina má čistiaci a dezinfekčný účinok, takže na to, aby vaše oblečenie silno voňalo, potrebujete len asi 2 polievkové lyžice prípravku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *