Dve staré zubné kefky zviažte gumičkou. Jednoduchý trik má geniálne riešenie

kefky

Nie všetky použité veci sa oplatí vyhodiť. Trik so zubnou kefkou vám môže výrazne uľahčiť život. Keď ho raz spoznáte, budete si ich vždy uchovávať na opätovné použitie.

Namiesto vyhadzovania predmetov každodennej potreby ich môžete doma recyklovať. Napríklad zo starých zubných kefiek môžete vyrobiť nástroj, ktorý bude veľmi užitočný v kuchyni. Budete prekvapení, ako ľahko im môžete dať druhý život.

Prečo urobiť trik so zubnou kefkou?

Staré zubné kefky môžu byť veľmi užitočné. Existuje aspoň niekoľko spôsobov, ako im dať druhý život. Ak máte dve zubné kefky, môžete z nich urobiť šikovné kliešte, ktoré vám pomôžu rozdrviť semienka, napríklad tekvicové.

Budú tiež neoceniteľným nástrojom pri rozbíjaní škrupín fistúl. Vďaka tomuto jednoduchému triku zvládnete obe úlohy rýchlo a efektívne. Rovnako dôležité je, že sa vyhnete aj bolesti končekov prstov, ktorá zvyčajne sprevádza lúpanie veľkého množstva semien alebo orechov. Najlepšie na tom je, že trik so zubnou kefkou zvládnete za pár sekúnd a všetky potrebné materiály máte pravdepodobne doma.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci ak idete na dovolenku pozor! Takto si zlodeji označujú domy

Ako urobiť trik so zubnou kefkou?

Urobiť trik so zubnou kefkou pomocou starých zubných kefiek je veľmi jednoduché. Všetko, čo potrebujete, sú: 2 zubné kefky, 2 gumičky a vreckovku alebo kúsok toaletného papiera. Budete potrebovať aj pinzetu.

  • Pomocou pinzety vytiahnite z kefiek všetky chĺpky. Na náš trik potrebujete samotné násady.
  • Preložte tkaninu alebo papier na polovicu pozdĺž jedného okraja a potom to zopakujte pozdĺž druhého.
  • Papier priložte k spodnému koncu jednej z kefiek (zachovajte asi 1 cm medzeru od špičky) a potom k nemu pritlačte druhú kefku. Urobte to tak, aby sa obe stretli s prednou časťou rukovätí a hlavičiek bez vlasov.
  • Kefky spojte gumičkami tak, aby boli pod a nad zloženým papierom.
  • Vaše kliešte sú teraz pripravené. Môžete ich použiť na drvenie semien a škrupín orechov.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tejto veci sa doma nedotýkajte, ak vonku začne búrka a blesky
kefkyyy

Na čo ešte môžu byť staré zubné kefky užitočné?

Staré zubné kefky sa môžu hodiť aj na iné veci v domácnosti.

  • Zubné kefky sú skvelé na čistenie rôznych zákutí. Môžete ich použiť napríklad na drhnutie ťažko prístupných miest v sprchovacom kúte.
  • Ak zahrejete rukoväť zubnej kefky a jemne ju ohnete pod uhlom 90°, môžete ju použiť na vydrhnutie priestoru pod horným okrajom záchodovej misy, ktorý je pre iné nástroje neprístupný.
  • Zubná kefka je tiež šikovným patentom na čistenie hrebeňa. Zubná kefka precízne vyčistí priestor medzi zubami a zbaví ho všetkých nečistôt.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *