Už žiadna námraza v chladničke. Potrebujete len jeden výrobok

pexels max rahubovskiy 6508357

Chladnička – bez nej je ťažké predstaviť si každodenný život. Preto by ste sa o ňu mali dobre starať, aby vám slúžila čo najdlhšie. Navrhujeme, ako bojovať proti tvorbe námrazy v chladničke.

Zmrznuté kvapky vody sa menia na námrazu, z ktorej sa po určitom čase stáva ľad. Znamenajú, že spotrebič je nefunkčný, čo sa prejavuje nedostatočným chladením potravín v ňom uložených. Preto namiesto čakania na poruchu chladničky konajte a ušetríte svoju peňaženku od neplánovaných výdavkov.

Príčiny vzniku námrazy v chladničke

Neexistuje žiadna jasná príčina, ktorá by spôsobovala tvorbu námrazy v chladničke. Najčastejšie k znehodnoteniu spotrebiča prispieva viacero faktorov.

  • Ak chladničku často otvárate, môže sa do nej dostať teplo a vlhký vzduch. V dôsledku toho musí mechanizmus a najmä kompresor pracovať intenzívnejšie ako zvyčajne.
  • Vinníkom je aj upchatý odtokový kanál, pretože skondenzovaná vlhkosť nemá odtok a zostáva v priestore chladničky. To spôsobuje tvorbu námrazy vo vnútri chladničky.
  • Príliš nízka teplota má tiež negatívny vplyv na výkon spotrebiča. Platí to najmä vtedy, ak je v chladničke veľa potravín. Vtedy kondenzovaná voda nemá ako odtekať do odtokového kanála a tuhne.
  • Vkladanie vlhkých potravín alebo horúceho riadu do chladničky má tiež značný vplyv na zlý stav spotrebiča.
  • Opotrebované tesnenie tiež spôsobuje usadzovanie námrazy. Preto je dôležité kontrolovať jeho stav, a keď je opotrebované, treba ho vymeniť.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Šikovní ľudia vložia do prania igelitový sáčok. To pranie je úplne iné

Ako sa môžem chrániť pred námrazou?

Kľúčom k úspechu, alebo skôr k neprítomnosti námrazy, je pravidelné čistenie chladničky. Je potrebné starať sa o jej steny, police, drážky a prietok odtokového otvoru. Stojí za to pamätať na výber prírodných produktov, ktoré nespôsobia ďalšie poškodenie jej interiéru.

Preto si vyberte ocot, ktorý má čistiace a dezinfekčné vlastnosti. Je bezpečný pre zdravie a potraviny a pohlcuje pachy. Rozpustite 3 čajové lyžičky octu v 1 litri vody a vyčistite vnútro chladničky pomocou handričky a vatových tyčiniek. Zadnú časť chladničky utrite samotným octom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Starý záhradkár povedal trik, ako sa zbaviť ľahko krtkov v záhrade

Zabránite tak rýchlemu zamŕzaniu čisteného povrchu. Ďalší prípravok tiež zabráni tvorbe ľadu. Najskôr spotrebič odpojte od elektrickej siete a potom na steny naneste vrstvu glycerínu. Jeho chemické zloženie bude veľmi dlho pôsobiť ako ochranný štít.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *