• 22 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Už žiadna námraza v chladničke. Potrebujete len jeden výrobok

Už žiadna námraza v chladničke. Potrebujete len jeden výrobok

Chladnička – bez nej je ťažké predstaviť si každodenný život. Preto by ste sa o ňu mali dobre starať, aby vám slúžila čo najdlhšie. Navrhujeme, ako bojovať proti tvorbe námrazy v chladničke.

Zmrznuté kvapky vody sa menia na námrazu, z ktorej sa po určitom čase stáva ľad. Znamenajú, že spotrebič je nefunkčný, čo sa prejavuje nedostatočným chladením potravín v ňom uložených. Preto namiesto čakania na poruchu chladničky konajte a ušetríte svoju peňaženku od neplánovaných výdavkov.

Príčiny vzniku námrazy v chladničke

Neexistuje žiadna jasná príčina, ktorá by spôsobovala tvorbu námrazy v chladničke. Najčastejšie k znehodnoteniu spotrebiča prispieva viacero faktorov.

  • Ak chladničku často otvárate, môže sa do nej dostať teplo a vlhký vzduch. V dôsledku toho musí mechanizmus a najmä kompresor pracovať intenzívnejšie ako zvyčajne.
  • Vinníkom je aj upchatý odtokový kanál, pretože skondenzovaná vlhkosť nemá odtok a zostáva v priestore chladničky. To spôsobuje tvorbu námrazy vo vnútri chladničky.
  • Príliš nízka teplota má tiež negatívny vplyv na výkon spotrebiča. Platí to najmä vtedy, ak je v chladničke veľa potravín. Vtedy kondenzovaná voda nemá ako odtekať do odtokového kanála a tuhne.
  • Vkladanie vlhkých potravín alebo horúceho riadu do chladničky má tiež značný vplyv na zlý stav spotrebiča.
  • Opotrebované tesnenie tiež spôsobuje usadzovanie námrazy. Preto je dôležité kontrolovať jeho stav, a keď je opotrebované, treba ho vymeniť.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slovák našiel trik, ako mať paradajky čerstvé mesiace. Stačí urobiť toto

Ako sa môžem chrániť pred námrazou?

Kľúčom k úspechu, alebo skôr k neprítomnosti námrazy, je pravidelné čistenie chladničky. Je potrebné starať sa o jej steny, police, drážky a prietok odtokového otvoru. Stojí za to pamätať na výber prírodných produktov, ktoré nespôsobia ďalšie poškodenie jej interiéru.

Preto si vyberte ocot, ktorý má čistiace a dezinfekčné vlastnosti. Je bezpečný pre zdravie a potraviny a pohlcuje pachy. Rozpustite 3 čajové lyžičky octu v 1 litri vody a vyčistite vnútro chladničky pomocou handričky a vatových tyčiniek. Zadnú časť chladničky utrite samotným octom.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Dávate pečivo do mrazničky, aby bolo čerstvé? Nerobte to! Povieme vám prečo

Zabránite tak rýchlemu zamŕzaniu čisteného povrchu. Ďalší prípravok tiež zabráni tvorbe ľadu. Najskôr spotrebič odpojte od elektrickej siete a potom na steny naneste vrstvu glycerínu. Jeho chemické zloženie bude veľmi dlho pôsobiť ako ochranný štít.

Podobné články

Do mrazničky vždy dávam potravinársku fóliu. Keď poznáte dôvod, urobíte to tiež

Do mrazničky vždy dávam potravinársku fóliu.…

Pomáha riešiť mnohé domáce problémy. Má…
Urobte toto s mrazničkou a ročne ušetríte balík za elektrinu

Urobte toto s mrazničkou a ročne…

Keď uprostred leta potrebujete rozmraziť mrazničku,…
Ľudia začali dávať do mrazničky mincu. Dôvod je ochrana vášho zdravia pred otravou

Ľudia začali dávať do mrazničky mincu.…

Dovolenkové obdobie sa rýchlo blíži. Pred…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *