Zmiešajte s vodou a pleseň na oknách sa už neukáže. Má to doma každý

zaparene vlhke okna

Plesne majú rady vlhkosť. Stačí, aby sme v byte pravidelne nevetrali, a rýchlo sa v dome objavia. Prvé príznaky plesní spozorujeme na oknách. Ak však budeme dodržiavať niekoľko pravidiel, nikdy sa neobjaví.

Výborne bude fungovať aj preventívne utieranie okenných rámov. Zabudnite na drahé a veľmi škodlivé chemikálie. Tieto prípravky z kuchyne zabránia vzniku plesní v domácnosti a navyše proti nim budú bojovať, ak sa vyskytne výkvet. Sú rýchle, lacné a predovšetkým účinné.

Prečo sa na oknách a stenách objavuje pleseň?

Jeseň a zima sú ideálnym obdobím na vznik plesní v našich domovoch. Prečo? V týchto ročných obdobiach už zatvárame okná. Často ich ani nenechávame zapnuté na mikroventiláciu, pretože vonku je jednoducho zima.

Keď k tomu pridáme varenie, horúce sprchy a sušenie bielizne v byte, máme to v malíčku, že sa čoskoro objavia prvé výkvety plesní. Plesne milujú vlhkosť, preto je také dôležité pravidelne vetrať miestnosti, a to aj v zime.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Malú náplasť vždy rovno použite v hotelovej izbe. Môže vás to zachrániť

Taktiež sa snažte úplne nezatvárať okná, ak ste do miestnosti umiestnili sušičku s mokrou bielizňou. Okrem toho odporúčam aplikovať môj trik, vďaka ktorému sa v mojom dome už plesne neobjavujú. Neskôr v tomto článku vám tiež poviem, ako s ňou bojovať bez použitia chemikálií.

Ako môžem zabrániť vzniku plesní?

Rast plesní sa môže objaviť kdekoľvek. Zvyčajne však prvé príznaky možno pozorovať na okenných rámoch. Plesne si nemusíme všimnúť dlhší čas. Zvyčajne sa to stáva, keď máme rolety.

Okrem pravidelného vetrania pravidelne na jeseň a v zime pretieram okenné rámy octom. Do nádoby s rozprašovačom nalievam vodu a ocot v pomere 1:1. Potom okenný rám postriekam a utriem handričkou.

Po ošetrení otvorím okná na niekoľko minút, aby zápach octu úplne zmizol. Ocot je jedným z najsilnejších prípravkov na boj proti plesniam. Je prírodný, takže nespôsobuje alergické reakcie. Preventívne ošetrenie vykonávam raz za 2 až 3 týždne.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tento jednoduchý trik ochráni vaše paradajky pred plesňou. Mnoho záhradkárov používa túto metódu

Čo mám robiť, ak sa už pleseň objavila?

Keď sa výkvety objavili na okenných rámoch alebo stenách, použite tiež ocot. Je však vhodné ho kombinovať so sódou bikarbónou. Jedlá sóda má tiež silný protiplesňový účinok. Ako to urobiť? Nasypte celé balenie jedlej sódy do nádoby.

Potom pridajte toľko octu, aby vznikla hustá pasta. Pastu naneste na vatové tampóny a potom ju aplikujte na miesta, kde sa objavila pleseň. Môžete ju aplikovať aj na stenu. O farbu sa nebojte, nič sa jej nestane.

Nechajte vatu pôsobiť 30 minút. Po uplynutí tejto doby ich odstráňte a okenné rámy vydrhnite kefou. Po plesni nezostanú žiadne stopy. Okná preventívne vyčistite octom a vodou. Ak sa pleseň objavila na stene, odstráňte vopred nalepený vatový tampón a pleseň jemne zotrite. Hotovo!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *