Zmiešajte tieto veci a spálená panvica sa bude lesknúť ako nová

pripalena panvica

Väčšina z nás sa pri pripekaní zameriava na vnútro panvice. Poznáme celý rad trikov, ako sa ľahko zbaviť pripálených zvyškov jedla bez poškodenia teflónu. A pozrie sa niekto na dno?

Dno panvíc je úplne iný príbeh. Nemajú vplyv na chuť ani „zdravosť“ jedla, preto ich často ignorujeme, keď sú špinavé. Počas ďalšieho používania sa už nahromadená špina pripečie a odstraňuje sa ešte ťažšie. Po čase sa na tie nešťastné dná pozrieme a usúdime, že už nie je čo umývať, je čas na nový nákup.

Špinavá panvica? Žiadny problém, kúpim si novú.

Nielenže to nie je šetrné k životnému prostrediu, ale vyžaduje si to aj to, aby sme siahli do vrecka pre peniaze. Niekedy musíme siahnuť naozaj hlboko, pretože ceny niektorých spotrebičov sú čoraz drahšie. A pritom stačila doslova chvíľka vopred na vyčistenie dna. Pretože, ako sa ukázalo, ich čistenie naozaj nie je prácne.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tajná prísada, ktorá urobí z praženice luxusné raňajky. Takto ju varia profesionáli

V obchodoch si môžeme kúpiť rôzne prípravky, ktoré majú pomôcť s pripálenou špinou. Tie však stoja peniaze. Okrem toho sú toxické a majú dráždivý zápach. Čo keby sme vám však povedali, že nemusíte chodiť do obchodu, aby ste vyčistili spodnú časť panvice a potom špinu vydrhli drhnúcou podložkou? Všetko, čo potrebujete, je domáca zmes vyrobená z produktov, ktoré určite máte v kuchyni.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nalejte toto do práčky a zapnite na 90 stupňov. Vodný kameň a špina sa vyplavia

Naneste ju na dno panvice a choďte na kávu

Pripravte si jednoduchú pastu zo soli, jedlej sódy a čajovej lyžičky prostriedku na umývanie riadu. Potom zmesou pokryte pripálené dno panvice. Aby sa celá vec nevysušila, prikryjeme ju niekoľkými vreckovkami alebo kúskami papierovej utierky.

Teraz si ideme dať kávu a sušienku, pretože nám zostáva už len čakať. Približne po niekoľkých minútach odstránime obrúsky a zvyšnou pastou môžeme panvicu „vydrhnúť“. Pripálená špina sa v okamihu odstráni. Teraz už stačí len zmyť špecifiká a zvyšnú špinu z panvice a nechať ju uschnúť. Jednoduchšie to už byť nemôže!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *