Skáče vám práčka? Urobte jednoduchú vec a vyriešite problém

pexels rdne stock project 5591463

Je normálne, že práčka pri odstreďovaní vydáva hlasnejší zvuk. Problém sa začína, keď začne poskakovať, triasť sa a pohybovať sa po celej kúpeľni. Prečo sa to stáva a ako sa to dá odstrániť?

Staršie práčky vydávali pomerne veľký hluk, ale v tých časoch to nikoho neprekvapovalo. V súčasnosti by mali byť spotrebiče dostatočne tiché, aby nerušili každodenný život. Ak práčka začne počas odstreďovania nadmerne vibrovať, narážať do nábytku a pohybovať sa dopredu, pravdepodobne nefunguje správne. Okrem toho môže aj poškriabať a poškodiť podlahu.

Práčka skáče a vibruje. Čo je toho príčinou?

V prvom rade skontrolujte prepravný zámok, t. j. upevňovacie skrutky, ktoré sú určené na ochranu bubna počas prepravy z predajne do vašej domácnosti. Zámok by sa mal odstrániť hneď po inštalácii spotrebiča. Ak ste tak neurobili, práčka sa môže pohybovať po celej kúpeľni a vydávať hlasné zvuky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto sa stane s vašim telom, keď zjete červivé čerešne

Ďalšou príčinou môže byť nesprávne vyrovnanie. Vezmite si vodováhu a skontrolujte, či je spotrebič na rovnom povrchu. Všimli ste si zakrivenie? Upravte nožičky. Nevkladajte do práčky príliš málo predmetov ani nepreťažujte bubon. Ťažké prikrývky alebo hrubé bundy môžu práčku preťažiť a spôsobiť jej hluk.

Porucha práčky. Trasie sa a blúdi po kúpeľni

Vaša práčka pri odstreďovaní stále poskakuje? Príčinou môže byť porucha. Porucha môže spočívať v ložiskách, ktoré sa opotrebovali. Je možné, že sú poškodené tlmiče nárazov alebo sú natiahnuté či zlomené pružiny. Skontrolujte tiež, či nie je rozdrvené protizávažie v zadnej časti bubna.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Každá práčka má tlačítko, ktoré ušetrí pri praní kopu peňazí za elektrinu

To je zodpovedné za stabilizáciu práčky a zníženie vibrácií. Niektoré práčky majú možnosť pripojenia k smartfónu prostredníctvom Bluetooth. Ak máte túto možnosť, pozrite sa do aplikácie a skontrolujte informácie o chybách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *