• 11 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Skáče vám práčka? Urobte jednoduchú vec a vyriešite problém

Skáče vám práčka? Urobte jednoduchú vec a vyriešite problém

Je normálne, že práčka pri odstreďovaní vydáva hlasnejší zvuk. Problém sa začína, keď začne poskakovať, triasť sa a pohybovať sa po celej kúpeľni. Prečo sa to stáva a ako sa to dá odstrániť?

Staršie práčky vydávali pomerne veľký hluk, ale v tých časoch to nikoho neprekvapovalo. V súčasnosti by mali byť spotrebiče dostatočne tiché, aby nerušili každodenný život. Ak práčka začne počas odstreďovania nadmerne vibrovať, narážať do nábytku a pohybovať sa dopredu, pravdepodobne nefunguje správne. Okrem toho môže aj poškriabať a poškodiť podlahu.

Práčka skáče a vibruje. Čo je toho príčinou?

V prvom rade skontrolujte prepravný zámok, t. j. upevňovacie skrutky, ktoré sú určené na ochranu bubna počas prepravy z predajne do vašej domácnosti. Zámok by sa mal odstrániť hneď po inštalácii spotrebiča. Ak ste tak neurobili, práčka sa môže pohybovať po celej kúpeľni a vydávať hlasné zvuky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vezmite jednu vec z kuchyni a na jeseň vám zmizne vlhkosť z domu okamžite

Ďalšou príčinou môže byť nesprávne vyrovnanie. Vezmite si vodováhu a skontrolujte, či je spotrebič na rovnom povrchu. Všimli ste si zakrivenie? Upravte nožičky. Nevkladajte do práčky príliš málo predmetov ani nepreťažujte bubon. Ťažké prikrývky alebo hrubé bundy môžu práčku preťažiť a spôsobiť jej hluk.

Porucha práčky. Trasie sa a blúdi po kúpeľni

Vaša práčka pri odstreďovaní stále poskakuje? Príčinou môže byť porucha. Porucha môže spočívať v ložiskách, ktoré sa opotrebovali. Je možné, že sú poškodené tlmiče nárazov alebo sú natiahnuté či zlomené pružiny. Skontrolujte tiež, či nie je rozdrvené protizávažie v zadnej časti bubna.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zapáľte uhlie v pomaranči a vyriešite otravný problém, ktorý má každý v tomto období

To je zodpovedné za stabilizáciu práčky a zníženie vibrácií. Niektoré práčky majú možnosť pripojenia k smartfónu prostredníctvom Bluetooth. Ak máte túto možnosť, pozrite sa do aplikácie a skontrolujte informácie o chybách.

Podobné články

Periete pri takejto teplote? Je to zbytočné a účty za elektrinu sú vysoké. Stačí takáto teplota

Periete pri takejto teplote? Je to…

Nikdy neperte oblečenie pri teplote 40…
Pridajte toto do vášho prania a vaše oblečenie bude nadýchane mäkké

Pridajte toto do vášho prania a…

Použite tento domáci zmäkčovač tkanín a…
Do práčky hoďte igelitový sáčok a vyriešite otravný problém

Do práčky hoďte igelitový sáčok a…

Majitelia štvornohých miláčikov dobre vedia, že…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *