• 11 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Účinky sódy bikarbóny výrobcovia kozmetiky radšej nehovoria. Takto vám dokáže pomôcť

Účinky sódy bikarbóny výrobcovia kozmetiky radšej nehovoria. Takto vám dokáže pomôcť

Sóda je univerzálny produkt. Môžeme ju použiť na čistenie topánok, na uvoľnenie drezu a dokonca aj na čistenie zubov. Ukazuje sa, že dokáže dokonale nahradiť aj výrobok, ktorý denne používajú takmer všetci Poliaci. Pomôže vám zbaviť sa nepríjemného problému a ušetrí vám peniaze.

Sóda je produkt, ktorý sa vždy oplatí mať doma. Nestojí takmer nič a dá sa použiť na pečenie a čistenie. Existuje aj mnoho kozmetických aplikácií. Jedným z nich je aj problém, o ktorom dnes píšeme. V skutočnosti sa týka väčšiny Poliakov. Zvyčajne si však s ním poradíme pomocou špecifických výrobkov dostupných v drogériách. Tie však stoja veľa – niektoré z nich naozaj dosť veľa. Takže určite stojí za to vyskúšať jedlú sódu. Možno sa nám podarí ušetriť nejaké peniaze.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Urobte to pred zimou a budúci rok vaše ovocné stromy zdvojnásobia svoju úrodu

So sódou bikarbónou môžeme ušetriť na jednom výrobku

Ako sa ukázalo, jedlá sóda výborne funguje ako antiperspirant. Má absorpčný účinok, takže ľahko pohlcuje nadmernú vlhkosť. Okrem toho je aj antibakteriálna, čo znamená, že zabraňuje rastu baktérií. Takže práve s pomocou jedlej sódy sa môžeme zbaviť problému mokrých škvŕn na oblečení, ako aj nepríjemného zápachu, ktorý často ovplyvňuje náš komfort – fyzický aj psychický.

Okrem toho sa jedlá sóda zvyčajne nachádza v každej domácnosti, a ak nie, dá sa kúpiť v obchode za drobné. V porovnaní s cenou dezodorantov je to naozaj veľký rozdiel. Ako ju aplikovať na miesta, kde sa najviac potíme? Nie je potrebné vyrábať špeciálne zmesi. Nemusíme dokonca ani zašpiniť žiadnu misku alebo lyžičku.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Robte túto vec opakovane doma a ušetríte na elektrinu a za kúrenie. Poliaci to už robia

Žiadne pomôcky ani tajné odvarky

Začneme tým, že si umyjeme podpazušie a ďalšie oblasti, ktoré chceme ošetriť jedlou sódou. Potom si navlhčíme ruky a nanesieme na ne trochu jedlej sódy. Trieme si ruky, kým sa zo sódy a vody nevytvorí pasta. V ďalšom kroku ju naneste na pokožku a vtierajte, kým sa nevstrebe. Keď je pokožka suchá, môžeme si obliecť oblečenie.

Treba povedať, že toto je pravdepodobne najjednoduchší spôsob, ako si takýto domáci dezodorant vyrobiť. Žiadne pomôcky, žiadne zaváraniny. Jediné, na čo si musíme dať pozor, sú problémy s podráždením. Sóda totiž môže ovplyvniť pokožku, ktorá je na ne náchylná. Preto sa oplatí vyskúšať ju na menšej ploche, a ak pocítite pálenie, umyte si podpazušie.

Podobné články

Vyrobte si doma túto pastu a budete mať krásne biele tenisky okamžite

Vyrobte si doma túto pastu a…

Tenisky sú pohodlná obuv, ktorá na…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *