Žiadny ocot. Nasypte toto do kanvice a vodný kameň zmizne veľmi rýchlo

kanvica

Kanvica je povinnou súčasťou vybavenia každej poľskej domácnosti. Je ťažké predstaviť si bez nej teplý a voňavý čaj. Časom sa však v kanvici môže usadzovať vodný kameň. Čo robiť v takejto situácii?

Vodný kameň a usadeniny v kanvici nevyzerajú veľmi vábne. Bohužiaľ, bez správnych opatrení je ťažké sa ich zbaviť. Ako to môžete urobiť bez použitia octu?

Odkiaľ sa v kanvici berie vodný kameň?

Vodný kameň predstavuje problém pre ľudí, ktorí kanvicu používajú často. Niekedy sa však môže objaviť aj pri miernom používaní, ak je voda v našej oblasti príliš tvrdá.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Kedy vám káva škodí? Mali by ste si dávať veľký pozor

Keď voda zovrie, minerály vo vode sa začnú zrážať a nakoniec sa usadia na stenách spotrebiča. Čo robiť v takejto situácii? Mnoho ľudí sa obracia na ocot, ale táto metóda nie je účinná pre každého.

Ocot odrádza svojím zvláštnym zápachom. Existujú však aj iné spôsoby, ako účinne odstrániť vodný kameň z kanvice bez použitia octu. Ako môžeme spotrebič vyčistiť?

Sóda bikarbóna zbavuje vodného kameňa

Ocot v kanvici nie je dobrý nápad, ak nemáte radi vôňu octu. V tejto situácii nás môže zachrániť jedlá sóda, ktorú má väčšina z nás v kuchynskej skrinke.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ak si dáte každý večer len jedno pivo, v tele sa spustí zaujímavý proces

Naplňte kanvicu vodou a nasypte do nej tri čajové lyžičky jedlej sódy. Potom počkáme, kým vodný kameň zo stien postupne zmizne. Potom spotrebič jednoducho dobre opláchneme. Aký iný spôsob bude tiež fungovať?

Jednoduchý spôsob čistenia kanvice pomocou kyseliny citrónovej

Rýchlovarnú kanvicu rýchlo vyčistíte pomocou kyseliny citrónovej. Naplňte spotrebič vodou a nalejte doň celé balenie kyseliny. Necháme pôsobiť približne 2 hodiny a potom kanvicu dobre vypláchneme.

Ďalšou možnosťou je zmiešať vodu v kanvici s citrónovou šťavou. Funguje podobne ako kyselina a spotrebič bude za chvíľu ako nový.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *