Zmiešajte toto so sódou bikarbónou a budete mať žiarivé umývadlo ako nové

pexels kaboompics com 6256

Kuchynský drez je miesto, ktoré veľmi rýchlo zachytáva nečistoty. Vkladáme doň špinavý riad a vylievame zvyšky tekutín. Všetka špina sa začne usadzovať na jeho povrchu, čo vedie k vzniku šmúh a škvŕn. Ak ho nebudeme pravidelne umývať, ľahké odstránenie nečistôt nebude možné. Účinné čistenie je triviálne, pokiaľ ho vykonávate pravidelne. Všetko, čo potrebujete, je zmes kuchynských prísad.

Čistenie domácnosti na týždennej báze je nevyhnutné na udržanie čistoty a poriadku. Zanedbávanie niektorých povrchov má za následok nečistoty, ktorých sa veľmi ťažko zbavuje. Jedným z najznečistenejších miest v dome je v skutočnosti drez. Je v ňom ideálne prostredie na rast baktérií, pretože je vlhké a sú v ňom zvyšky jedla, ktoré sú ideálnou živnou pôdou pre mikroorganizmy. Vyčistite ho pomocou domácich ingrediencií.

Trblietavý drez je vaším snom? Pripravte si čistiacu pastu

Skôr ako pobežíte do obchodu po drahé domáce chemikálie, vyskúšajte túto domácu čistiacu pastu. Potrebujete len tri prísady, ktoré máte pravdepodobne v kuchyni. Tento trik nám predala Tiktokera zo svojho profilu @ola.eksner. Podľa nej je míňanie peňazí za chemikálie v obchode vyhadzovanie peňazí, keď si rovnaký produkt môžete vyrobiť doma úplne zadarmo.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Počítajte toľkoto sekúnd a zistíte, ako ďaleko je od vás búrka

Pripravte si misku, ¼ šálky jedlej sódy, niekoľko pumpičiek prostriedku na riad a niekoľko lyžíc vody. Všetky látky zmiešajte tak, aby vzniklo niečo ako pasta. Ak ste naliali príliš veľa vody, môžete pastu zahusťovať trochou jedlej sódy. Takto pripravenú pastu natrite na umývadlo, vodovodný kohútik a batériu. Nechajte pastu pôsobiť niekoľko minút, zotrite ju špongiou a všetko opláchnite veľkým množstvom vody. Úplne nakoniec povrch utrieme do sucha a jemne votrieme trochu oleja, aby sme ho impregnovali.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Začnite jesť hrsť denne a toto sa začne diať s vašim telom

Každodenná starostlivosť o umývadlo, ktorá vám zaberie niekoľko minút z vášho dňa

Ak chcete mať počas víkendového upratovania menej práce, je dobré utierať drez každý deň. Je to len pár pohladení po večeri a vzhľad bude oveľa lepší. Oplatí sa pripraviť si roztok vody a octu, ktorým budete každý deň postrekovať steny drezu. Ocot má dezinfekčné vlastnosti a odstraňuje aj vodný kameň a zafarbenie. Stačí namočiť špongiu a pretrieť celý povrch, počkať 20 minút, potom opláchnuť a utrieť do sucha.

Ak nemáte doma ocot, ako náhradu použite kyselinu citrónovú alebo citrónovú šťavu. Oba produkty sú rovnako účinné proti škvrnám a usadeninám. Mimochodom, treba zdôrazniť, že každá z týchto metód je takmer zadarmo a nevyžaduje si od nás veľké výdavky, veď ide o produkty, ktoré má každý na sklade.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *