Žujte kúsok hneď po jedle a zabudnete na nadúvanie. Osvedčená metóda našich babičiek

zazvor naduvanie

Zabudnite na tráviace ťažkosti po jedle. Len jeden tenký plátok tohto lacného výrobku vás zachráni pred nepríjemnými tráviacimi problémami. Vyskúšajte to raz a túto starú babičkovskú metódu budete používať vždy.

Stáva sa vám, že sa po ťažkom jedle cítite ťažko a nepríjemne? Nemusíte sa trápiť a nemusíte bežať do lekárne, aby ste sa zachránili. Najlepší, najlacnejší a úplne prírodný liek na lepšie trávenie nájdete vo vlastnej kuchyni. Na rozdiel od toho, čo si možno myslíte, nejde o žiadne bylinkové čaje, ale o tenký plátok obľúbeného výrobku za pár eur.

Domáci liek na poruchy trávenia

Všetci vieme, aké nepríjemné môžu byť príznaky tráviacich ťažkostí, preto namiesto ich liečenia je lepšie im predchádzať. Na to stačí, ak si nakrájame plátok zázvoru a pomaly ho žujeme až bezprostredne po jedle. Hoci sa to na prvý pohľad môže zdať zvláštne, ukazuje sa, že táto obľúbená ingrediencia, ktorú zvyčajne pridávame do čaju, si so všetkými nepríjemnými tráviacimi ťažkosťami bleskovo poradí. Nejde o nový vynález, ale o starú a osvedčenú metódu, ktorú používali už naše babičky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Namáčajte si nohy raz do týždňa do octu a toto sa stane

Môžete ho tiež nastrúhať a uskladniť v nádobe v chladničke.

Na čo pomáha žutie zázvoru?

Ukázalo sa, že žutie plátku zázvoru stimuluje vylučovanie slín a žalúdočných štiav, čím urýchľuje trávenie a zmierňuje plynatosť. Akoby to nestačilo, toto pikantné korenie zmierňuje pálenie záhy a nevoľnosť a má antiemetické účinky. Vďaka prirodzenému zrýchleniu metabolizmu pomáha žutie zázvoru aj pri chudnutí. Účinok na tráviaci systém však nie je všetko, pretože okrem toho má zázvor aj mnoho ďalších výhod pre celé telo.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Týchto 8 potravín vám samé bielia zuby ich konzumáciou

Ďalšie vlastnosti zázvoru

  • reguluje hladinu cukru v krvi,
  • znižuje hladinu zlého cholesterolu,
  • má protizápalové, antibakteriálne a antivírusové účinky,
  • zmierňuje bolesť a pretrvávajúce príznaky migrény,
  • zahrieva telo,
  • zmierňuje bolesti v krku a kašeľ,
  • má antikoagulačný účinok,
  • zmierňuje bolesti kĺbov,
  • znižuje menštruačné bolesti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *