10-sekundový trik na upchatý nos. Zvládne to aj malé dieťa

upchaty nos

Sezóna chorôb je v plnom prúde. Čoraz viac ľudí je práceneschopných kvôli infekciám. Útočí na nás chrípka, prechladnutie a zápal dutín. Ak bojujete s upchatým nosom, naučte sa jednoduchý trik, ktorý vám prinesie okamžitú úľavu.

Zápal prínosových dutín je jedným z najhorších zimných ochorení. Nádcha z nosa vám doslova vyrazí dych a po smrkaní niet úľavy. Je to ochorenie, ktoré si vyžaduje správnu liečbu – zvyčajne antibiotikami. Trvá niekoľko dní, kým začnú účinkovať a vyliečia nádchu.

Ako môžete ochorenie zmierniť? Na zriedenie sekrétov môžete použiť inhalácie, ktoré vám uľahčia dýchanie. Existuje však aj iný spôsob. Vyskúšajte tento jednoduchý trik a okamžite pocítite úľavu. Je taký jednoduchý, že ho zvládne aj malé dieťa.

Ako uvoľníte upchaté dutiny?

Dutiny sa nachádzajú v polovici dĺžky nosa. Hneď vedľa nich sú klinové dutiny, nad nimi čelové dutiny a pri čeľusti čeľustné dutiny. Keď sa dutiny zapália, v ich strede sa začne hromadiť sekrét, ktorý sťažuje dýchanie. Akútna infekcia môže spôsobiť prenikavú bolesť hlavy, ktorú pociťujeme pri každom pokrčení hlavy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Urobte to teraz a zeler vám vyrastie veľký ako tekvica

Ako si môžete pomôcť, keď ste chorí? Mali by ste okamžite navštíviť svojho lekára. Bakteriálna infekcia si môže vyžadovať liečbu antibiotikami. Existuje niekoľko spôsobov, ako si počas liečby pomôcť. Prvým je inhalácia. Vdychovanie teplého vzduchu s éterickými olejmi (napr. mätový, eukalyptový a levanduľový) zriedi sekréty, takže sa ich môžete jednoducho a rýchlo zbaviť.

Lekári odporúčajú aj staré, osvedčené babské spôsoby, napríklad inhaláciu teplej soli. Posypte soľou horúcu panvicu a niekoľko minút inhalujte teplo. Možno vás bude lákať aj výroba domáceho zábalu na dutiny, ktorý zmierni bolesť a zriedi pretrvávajúci katar.

Chcete sa zbaviť nádchy? Objavte patent známeho hlasového umelca

Lektori pracujú so svojím hlasom. Musia neustále cvičiť svoju dikciu a tón hlasu. Nádcha z nosa ich účinne odvádza od ich profesionálnych povinností. Krzysztof Buratyński je známy lektor, ktorý pôsobí v službe Tik Tok. V jednom zo svojich nedávnych videí sa podelil o patent na katar, ktorý používajú dabéri a herci.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čo je potrebné urobiť pred výsadbou cibule a cesnaku už teraz?

Ako sa zbaviť nežiaduceho vylučovania? Buratynski vysvetlil, že nádcha sa najčastejšie ukladá vo štvrtej úrovni prínosových dutín. Ukázal, ako sa jej zbaviť jednoduchým spôsobom. „Ľavou rukou si chytíme ľavé ucho a palec pravej ruky pritlačíme pod lícnu kosť. Napneme ucho a držíme 10 sekúnd.“ To isté urobte aj s druhým uchom. Po chvíli by ste mali pocítiť veľkú úľavu, pretože sa tak zbavíte nádchy a vyrovnáte aj tlak v ušiach. Táto jednoduchá metóda je úplne bezpečná. Môžu ju používať aj malé deti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *