3 bylinky na upokojenie boľavých kĺbov. Recept starej bylinkárky láme rekordy v obľúbenosti

wildflower meadow g927d109f3 1920

Na boľavé kĺby pomôžu 3 bylinky – a to podľa receptu, ktorý pred rokmi dala ľudová bylinkárka. Jej recept sa odporúča aj pri črevných a tráviacich problémoch.

Internet ešte stále dobieha recept na bylinné špecifikum, ktoré pred rokmi prezradila bylinkárka Elena Feodorovna Zajcevová. Medzi mnohými spôsobmi použitia, ktoré mu žena pripisuje, je aj liečba bolesti kĺbov či tráviacich problémov.

Odkiaľ pochádza bolesť kĺbov?

Bolesť kĺbov postihuje ľudí každého veku a môže mať rôzne príčiny. Často sú príznakom ochorení, ako je reumatoidná artritída alebo osteoartróza. Vyskytujú sa aj pri ochoreniach, ktoré priamo nesúvisia s pohybovým aparátom, ako sú chrípka, osýpky, mumps alebo salmonela.

Niekedy sú aj dôsledkom úrazov, napríklad pri športe. Bolesti môžu byť aj dôsledkom nadváhy alebo obezity, ktoré vedú k preťaženiu kĺbov. Známy odborník na ľudovú medicínu na internete sa domnieva, že na boľavé kĺby najlepšie zaberajú tri bylinky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slamku vložte do vrecúška s chlebom. Toto ste mali vedieť skôr

Bylinky na kĺby. Čo odporúča ľudový bylinkár?

Elena Feodorovna Zajcevová verila, že na kĺby sú dokonalým liekom 3 bylinky: pšenica, lopúch a púpava. Bylinkárka odporúčala používať ich sušené korene. Podľa jej receptu by sa mali bylinky kombinovať v rovnakom pomere. Potom treba 1 polievkovú lyžicu sušenej byliny zaliať 2 polievkovými lyžicami vody, priviesť do varu a variť 10 minút.

Jej odporúčané dávkovanie je 1/2 čajovej lyžičky precedeného odvaru raz denne 10-15 minút pred jedlom. Prípravok navrhovala užívať mesiac a potom urobiť 5-dňovú prestávku a pokračovať v liečbe. Podľa nej sú tieto 3 bylinky výborné na kĺby, ako aj na črevá. Vymenovala však množstvo ďalších ochorení, ktoré mala zmes liečiť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Myši v dome nemali celé roky. Rozložia po miestnostiach toto

Funguje táto zmes?

Prípravok, ktorý odporúčala Elena Feodorovna Zajcevová, mal liečiť množstvo chorôb vrátane rakoviny a cukrovky. Vedecký výskum však nepotvrdil, že by zložky špecifickej bylinky skutočne pomáhali liečiť takéto závažné ochorenia. Hoci každá zložka prípravku má liečivé vlastnosti, medici sa zhodujú, že nikoho nevylieči z rakoviny ani iných vážnych ochorení. A čo bolesti kĺbov a žalúdočno-črevné ťažkosti? Púpava aj lopúch majú protizápalové vlastnosti a skutočne sa odporúčajú pri reumatizme a bolestiach kĺbov. Púpava a pšeničná tráva majú zasa pozitívny vplyv na činnosť pečene a čriev. Zmes vyvinutá bylinkárom preto môže skutočne poskytnúť úľavu pri takýchto ochoreniach. Pred jej použitím sa však odporúča poradiť sa s lekárom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *