Neodpájajte tieto zariadenia od elektriny. Mohli by ste ich poškodiť

interior gaccaeea28 1920

V žiadnom prípade tieto zariadenia neodpájajte zo zásuvky, pretože by ste ich mohli veľmi poškodiť. Namiesto ušetrenia niekoľkých eur by ste mohli byť nútení k veľmi drahej oprave v špecializovanom servise. Vysvetlíme vám, o aké zariadenia ide.

Pri súčasných cenách elektriny väčšina ľudí začína šetriť. Existujú však niektoré spotrebiče, ktoré by sa nemali odpájať zo zásuvky. Ide o zariadenia, ktoré v pohotovostnom režime automaticky spúšťajú čistiace programy alebo sťahujú aktualizácie. Náhle prerušenie ich prevádzky môže mať za následok vážnu poruchu.

Tieto zariadenia neodpájajte od elektrickej siete, pretože by mohlo dôjsť k ich poškodeniu.
Staršie spotrebiče, ktorých elektronika je jednoduchá a priamočiara, môžete bezpečne odpojiť. Všetky novšie spotrebiče však často vykonávajú množstvo úloh v pohotovostnom režime. Náhle a úplné odpojenie od zdroja napájania je obzvlášť škodlivé v prípade OLED televízorov, routerov (t. j. „Wi-Fi boxov“) a atramentových tlačiarní. Odpojenie od zdroja napájania však môže spôsobiť poruchu aj v moderných chladničkách, ktoré tiež z času na čas automaticky sťahujú a nahrávajú dôležité aktualizácie systému z internetu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Káva má úžasné účinky. Dajte ju do chladničky a zistíte

Televízory OLED

V tomto prípade je porucha, ktorú môžete spôsobiť úplným odpojením takéhoto televízora od napájania, finančne najbolestivejšia. Televízory OLED majú totiž tú vlastnosť, že po prechode do pohotovostného režimu v určitom čase zvyčajne spustia svoj program starostlivosti. Slúži to hlavne na vyčistenie ich pamäte od všetkého nepotrebného.

V dôsledku toho sa denne zapínajú rýchlejšie. Ak by v pohotovostnom režime nespúšťali uvedené programy, váš televízor OLED by po čase nereagoval tak rýchlo na príkazy zadané diaľkovým ovládaním. Ak však zasiahnete do programu starostlivosti, môžete spôsobiť poruchu.

Router internet („Wi-Fi box“)

V prípade smerovačov je situácia trochu odlišná. Ich odpojenie niekedy dokonca pomôže – najmä ak v dôsledku nejakej chyby počítača alebo smerovača náhle stratíte internetové pripojenie. V takýchto prípadoch je resetovanie zariadenia jeho odpojením často najjednoduchším a najlepším spôsobom obnovenia sieťového pripojenia.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do prania hoďte igelitový sáčok. Funguje to ako sušička

Problém nastáva vtedy, keď v snahe ušetriť peniaze odpojíte router každý deň alebo dokonca po každom použití počítača. Potom si môžete byť prakticky istí, že po čase spôsobíte systémovú chybu, ktorá vymaže všetky nastavenia sieťového pripojenia. Zjednodušene povedané: budete potrebovať návštevu technika, aby vám internet doma opäť fungoval.

Atramentové tlačiarne

Mnohí ľudia vypínajú tento typ zariadenia hneď, ako ho skončia používať. Je to veľká chyba, pretože atramentové tlačiarne po vytlačení čohokoľvek ešte vykonávajú čistenie tlačovej hlavy. To im umožňuje zostať v prevádzke dlhšie bez potreby výmeny atramentu. Ak túto operáciu prerušíte, pravdepodobne budete musieť veľmi rýchlo kúpiť nový atrament alebo novú hlavu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *