Nevyhadzujte rolky z toaleťáku! Toto s nimi dokážete

roll g1517eeb0a 1920

Mnohí z nás si myslia, že použité rolky toaletného papiera patria len do koša. Ale čo keby sme vám povedali, že tieto zdanlivo bezcenné predmety môžu mať mnoho ďalších využití? Ich tvar a materiál môžu poslúžiť v nečakaných situáciách.

Skvelé pre záhradkárov

Záhradkári ocenia výhody, ktoré rolky od toaletného papiera prinášajú. Ak si doma pestujete sadenice zo semien, môžete ušetriť peniaze za kvetináče. Stačí použiť rolky od toaletného papiera. Zabaľte ich hnedým baliacim papierom a zviažte šnúrkou. Naplňte ich zeminou a vložte do nich sadenice. Keď sadenice vyrastú, jednoducho ich premiestnite do záhonu s rolkou. Tá sa v pôde postupne rozloží a poslúži ako druh kompostu. Týmto spôsobom môžete ušetriť peniaze a znížiť množstvo odpadu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Kuchárka ukázala trik so sáčkom a strúhadlom. Prišla na to po rokoch

Použitie ako organizér káblov

Rolky od toaletného papiera majú aj tvarovateľnosť, ktorá umožňuje ich použitie ako organizér káblov. Stačí zrolovať káble do gule, vložiť ich do rolky a stlačiť. Takto môžete prehľadne usporiadať rôzne káblové šnúry a udržať v nich poriadok. Rolky od toaletného papiera sa výborne hodia aj ako organizér drobností pre deti. Malé dievčatá si do nich môžu uložiť všetko, čo potrebujú na úpravu vlasov, napríklad gumičky alebo sponky. Takto budú mať všetky svoje doplnky na jednom mieste. Sponky sa dokonca dajú zavesiť na okraj rolky.

Originálne darčekové krabičky

Rolky od toaletného papiera sa dajú použiť aj na výrobu zaujímavých darčekových škatuliek, do ktorých môžete uložiť rôzne drobnosti pre priateľov alebo deti. Ich sivá farba dodáva obalom pôvabný vidiecky vzhľad, ktorý si môžete vyzdobiť podľa vlastnej fantázie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ľudia si začali sypať soľ do rohov izieb. Vedeli ste, čo to robí?

Ľahko zoštipnite oba konce rolky a nastrihnite ju do polkruhu. Potom konce zahnite dovnútra a vytvorte očko, ktoré si pretiahnete. Do krabičky môžete vložiť šperky alebo iné drobné predmety.

Z roliek toaletného papiera, ktoré sme zvykli považovať za odpad, sa stanú užitočné a praktické predmety. Ich opätovné používanie šetrí peniaze a pomáha znižovať množstvo odpadu. Prečo ich teda nevyužiť naplno a nevniesť do našich domovov viac funkčných prvkov?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *