Vyhadzovať bločky z obchodu do koša s papierom je obrovská chyba. Nepatria tam

blocek

Málokto vie, kde sa môžu použité účtenky vyhodiť. Odpadkový kôš nie je to správne miesto! Nižšie skontrolujte, či vaše účtenky z nákupu patria do správneho kontajnera.

Malý papierik z obchodu má mimoriadne dôležitú moc, najmä keď chceme niečo vrátiť alebo reklamovať. Keď sa jeho platnosť skončí, zvyčajne skončí v koši na odpadový papier – je predsa z papiera. V tomto momente robíme malú chybu, pretože nie je papier ako papier. Účtenky z obchodu sú vyrobené zo špeciálneho termálneho materiálu, ktorý je naplnený chemikáliami a potiahnutý priemyselnou chemikáliou používanou na výrobu niektorých plastov. Počíta sa takýto papier stále ako odpadový papier?

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Naučte sa robiť dokonalé hranolky, ako v top reštauráciách. Stačí robiť jednu vec

Kam likvidovať účtenky, aby sme nepoškodili matku Zem?

Účtenky, najmä tie po malých nákupoch, zvyčajne pristanú v našej peňaženke, kým ju nedokážeme zapnúť. Vtedy z nich vyberieme všetok papier a vyhodíme ich do koša na papier. Ukazuje sa však, že závody na výrobu recyklovaného papiera nie sú schopné túto surovinu využiť.

Množstvo chemikálií obsiahnutých v útržku papiera ho kvalifikuje do kontajnera na zmesový odpad. A čo účtenky modrej farby? Tieto účtenky boli vyrobené z recyklovaného odpadového papiera a majú certifikát FSC, a preto sú šetrnejšie k životnému prostrediu. Nič menej by mali aj tak skončiť v kontajneroch na zmesový odpad.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto sa stane za 24 hodín, keď zjete pečený cesnak s vašim telom

Kam vyhadzujete kartóny od mlieka?

Kartónové škatule spájame predovšetkým s papierom a práve tam by sa mali vyhadzovať. Výnimkou sú obaly na tekutiny, ktoré sú vo vnútri vystlané špeciálnym materiálom (zvyčajne fóliou alebo hliníkovou fóliou), ktorý neprepúšťa tekutiny. Patria sem džúsy, mlieko v kartóne, polievky alebo pyré.

Takéto obaly by sa mali opláchnuť, potom rozdrviť a vložiť do žltého kontajnera. Tie sa používajú na zber kovov a plastov, čo dokonale zodpovedá tomu, z čoho sú obaly na tekuté potraviny vyrobené. Zo separovaných materiálov sa potom môžu vyrobiť nové plasty. Vzniká tak menej nových plastov, ktoré znečisťujú Zem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *