• 15 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

3 základné veci, ktoré okamžite urobte, ak vám doma vypadne elektrina

3 základné veci, ktoré okamžite urobte, ak vám doma vypadne elektrina

Elektrina môže vypadnúť z dôvodu poruchy alebo môže ísť o plánované prerušenie z rôznych dôvodov alebo v dôsledku nezaplatenej faktúry. Nech už je dôvod akýkoľvek, je lepšie byť pripravený.

Nemyslíme na to každý deň, ale keď sa to stane, máme problém. Výpadok elektrickej energie (či už v dôsledku poruchy alebo prerušenia dodávky) zvyčajne udrie vtedy, keď to najmenej očakávame. Nie každý má generátor, ktorý môže situáciu zachrániť, preto je lepšie byť pripravený.

Je to samozrejmé, ale málokto na to myslí

Nedostatok elektriny, najmä po zotmení, môže byť veľmi nepríjemnou situáciou. Najmä ak sa ukáže, že nejde o „vyradenú prevádzku“, ale o vážnejšiu záležitosť. Situáciu zachráni baterka v telefóne, ale nezabudnite, že batéria telefónu sa môže rýchlo vybiť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Šikovní a šetrní ľudia dávajú zubnú pastu do záchodu. Majú na celé mesiace pokoj

V takejto situácii sú záchranou sviečky a tradičné baterky. Dôležité je tiež mať sviečky aj baterku na ľahko prístupnom mieste. Ich hľadanie na dne zásuvky alebo v skrini pod hromadou iných vecí sa môže v tme ukázať ako krkolomná úloha. Nezabudnite mať zápalky alebo zapaľovač na zapaľovanie sviečok, ako aj náhradné batérie do baterky.

Výpadok prúdu môžu sprevádzať aj problémy s vodou, preto sa oplatí mať doma niekoľko fliaš „pre každý prípad“. Ak je vo vašom prípade výpadok prúdu sprevádzaný nedostatkom kúrenia, je tiež dobré mať so sebou fľašu s teplou vodou, aby ste sa v noci cítili relatívne pohodlne (nikdy neviete, kedy sa elektrina obnoví).

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Dedko ukázal, ako za pár minút nalúpal plný kýbeľ orechov. To musíte vidieť

Čo nerobiť, ak vypadne elektrina?

Nevieme, ako dlho bude výpadok alebo prerušenie dodávky elektriny trvať, preto je dobré neotvárať chladničku a mrazničku, ak to nie je nevyhnutné.

Takto si spotrebič dlhšie udrží správnu teplotu a potraviny neutrpia. Je tiež lepšie nenechávať zapálené sviečky na „rizikových miestach“ (v blízkosti záclon, na koberci, vedľa postele).

Podobné články

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *