Predpoveď na zimu je hrozivá: Čakajte snehové ľadové búrky. Má byť až takto chladno

pexels maria orlova 4969828

Je úplne jasné, že počasie má tento rok naozaj veľké výkyvy, ako to zažívame počas týchto sviatkov, keď sa tropické teploty striedajú s nečakane nízkymi. Veď teplotné výkyvy v lete sa pohybujú od 15 do 40 stupňov Celzia, čo naozaj nie je veľmi obvyklé. Ale či sa nám to páči alebo nie, leto sa pomaly končí. Nasledovať bude jeseň a potom nás čaká zimné obdobie, na ktoré sa mnohí tešia s obavami.

Je toho veľa, na čo sa môžeme tešiť

Prvé predpovede z meteorologických staníc nie sú vôbec pozitívne, práve naopak. Severná pologuľa má zažiť naozaj silné mrazy. Očakávať možno aj snehové búrky a dokonca aj snehové záveje. Na severoamerický kontinent sa chystá naozaj tuhá zima, ktorá však zasiahne aj Európu, Slovensko nevynímajúc.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Je šetrnejšie umývanie riadu v umývačke či ručne? Ostanete pekne šokovaní

Je to zvláštny vývoj, pretože v dôsledku fenoménu El Niño sa v Európe očakávala skôr miernejšia a teplejšia zima. Z meteorologického hľadiska to tiež nie je veľmi pozitívne, pretože by to spôsobilo značné problémy. Zdá sa však, že sa pravdepodobne stane opak a po mnohých rokoch by sme mali mať naozaj tuhú zimu, na ktorú už nie sme zvyknutí.

Najmä Severná Amerika sa má na čo tešiť. Podľa Farmárskeho almanachu budú Spojené štáty a Kanada zažívať veľmi nízke teploty. „Očakávajte veľmi podpriemerné teploty a veľa snehových búrok s ľadom a dažďom,“ predpovedajú prognostici.

Ako to dopadne?

Modely Severe Weather predpovedajú trochu iný scenár, najmä v Európe, kde by mala byť zima predsa len teplejšia. Aj tu sa však odvolávajú na fenomén El Niňo a je možné, že svoj názor nakoniec prehodnotia.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zo šupky tohto ovocia urobíte dokonalé hnojivo pre vaše rastliny v záhrade

Dlhodobé predpovede počasia sa tento rok meteorológom nedarí. Často sa nechajú príliš ovplyvniť nejakým trendom, napríklad veľmi teplým počasím v júni a začiatkom júla, z ktorého potom vyvodia napríklad záver, že ide o najteplejší rok v histórii.

To sa však môže rýchlo zmeniť, ako sme videli práve začiatkom augusta. Teploty prudko klesli a opäť sa začalo hovoriť o tom, že do konca prázdnin sa veľmi neoteplí. Ako však môžete vidieť, vysoké teploty sa opäť vrátili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *