• 15 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Ľudia začínajú prať oblečenie s orechmi. Je to lacnejšie a bez chémie

Ľudia začínajú prať oblečenie s orechmi. Je to lacnejšie a bez chémie

Dlho sa nevedelo, že mnohé čistiace prostriedky majú mnoho prírodných alternatív. To je aj prípad pracích práškov, ktoré používame aj niekoľkokrát týždenne. Stojí však za to vedieť, že existujú pracie orechy, ktoré si so špinou poradia rovnako dobre.

Pracie orechy alebo mydlové orechy rastú na stromoch a sú podobné liči. Nejedia sa však, ale používajú sa na čistenie a pranie oblečenia. Cena za kilogram sa pohybuje od 6 do až 12 eur a v konečnom dôsledku je to stále lacnejšia alternatíva k tradičným pracím práškom. Ako sa používajú pracie orechy a na čo sa dajú použiť? Odporúčame: V prípade potreby môžete použiť pracie prostriedky na pranie bielizne.

Prírodná alternatíva pracích práškov. Mydlové orechy

Pracie orechy vďačia za svoje jedinečné vlastnosti saponínom. Ide o čistiacu zložku, ktorá výborne pení a už roky sa používa v mnohých domácich, prírodných a ekologických výrobkoch. Málokto si však uvedomuje, že sa dajú kúpiť a používať bez predchádzajúceho spracovania. Sú ideálne najmä na pranie bielych, čiernych aj farebných odevov. Kúpite ich v bioobchodoch alebo na internete a jeden kilogram vám vystačí na mnoho mesiacov používania.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Funguje pravidlo 5 sekúnd, keď vám niečo spadne na zem? Vedci sa na to pozreli

Ako používať pracie orechy? Siahnite po piatich a vložte ich do bavlneného alebo ľanového vrecka. Na tento účel dobre poslúži aj ponožka, ktorú však treba vopred dobre zaviazať, aby orechy nevypadli. Je dobré orechy vopred rozdeliť, aby sa ešte lepšie roztopili.

Hotovú ponožku vložte do bubna práčky spolu s oblečením a nastavte práčku na akýkoľvek cyklus. Orechy výborne odstránia nečistoty aj pri nízkych teplotách. Po skončení prania ich jednoducho vyberte z vrecka a rozložte ich, aby uschli. Tie isté kusy môžete použiť štyri až dokonca šesťkrát. Keď už nie sú použiteľné, prestanú vydávať paniu a stanú sa mäkkými a sivými.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Skrytá funkcia radiátora, ktorá vám ušetrí peniaze každý mesiac

Ako inak sa dajú orechy na pranie použiť? Možno budete prekvapení

Orechy nie sú len vynikajúcim pracím prostriedkom. Môžete z nich pripraviť aj univerzálnu tekutinu na čistenie rôznych povrchov. Výborne potom poslúži aj na umývanie tela alebo vlasov, ale pred takýmto použitím by ste si mali urobiť alergický test. Ako si vyrobíte tekutinu z orechov?

Jednoducho vložte desať kusov do hrnca a zalejte ich vodou (500 ml). Varte ich desať minút, po uplynutí tejto doby nechajte tekutinu vychladnúť, sceďte ju a nakoniec prelejte do fľaše s pumpičkou. Takto získate hotový produkt na všestranné použitie – od čistenia riadu alebo pracovnej dosky až po umývanie tela a vlasov.

Podobné články

Periete pri takejto teplote? Je to zbytočné a účty za elektrinu sú vysoké. Stačí takáto teplota

Periete pri takejto teplote? Je to…

Nikdy neperte oblečenie pri teplote 40…
Pridajte toto do vášho prania a vaše oblečenie bude nadýchane mäkké

Pridajte toto do vášho prania a…

Použite tento domáci zmäkčovač tkanín a…
Do práčky hoďte igelitový sáčok a vyriešite otravný problém

Do práčky hoďte igelitový sáčok a…

Majitelia štvornohých miláčikov dobre vedia, že…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *