• 5 septembra, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

90% ľudí nevie skrytú funkciu slnečnej clony v aute

90% ľudí nevie skrytú funkciu slnečnej clony v aute

Ste si istí, že viete, ako funguje slnečná clona v aute? Väčšina vodičov netuší, že táto súčasť má určitú skrytú funkciu, ktorá môže byť veľmi užitočná.

Slnečná clona, ako už názov napovedá, slúži na ochranu pred slnečnými lúčmi. To je pri šoférovaní veľmi dôležité, pretože príliš veľa slnečného svetla môže vodiča oslepiť a viesť k mnohým nebezpečným situáciám na ceste. 90 % vodičov však netuší, že tento užitočný predmet má skrytú funkciu, ktorá môže ešte viac zvýšiť komfort jazdy.

Aká je skrytá funkcia slnečnej clony?

Keď svetlo prichádza spredu, jednoduchým spustením slnečnej clony a jej príslušným nastavením môžete blokovať slnko a užívať si trochu tieňa dopadajúceho na vaše oči. Situácia sa komplikuje, keď svetlo dopadá z boku. Striešku je samozrejme možné otočiť tak, aby zakrývala hornú časť bočného okna, ale toto riešenie nie vždy funguje. Niekedy je totiž slnečná clona príliš krátka a nezakrýva celú tvár.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zmiešajte ocot so soľou a utrite poháre. Zbavíte sa veľkého problému

To je zvyčajne problém pre vyššie osoby, ktoré posúvajú sedadlá ďalej dozadu. V tomto prípade sa hodí jej skrytá funkcia. 90 % vodičov o tom nemá ani potuchy, ale v mnohých autách sa dá slnečná clona jednoducho predĺžiť. Stačí jemné potiahnutie, aby ste ju posunuli pozdĺž vnútornej lišty do požadovanej vzdialenosti.

Ako skontrolovať, či má slnečná clona skrytú funkciu?

Ako sme už spomenuli, nie každá slnečná clona má túto skrytú funkciu. Niektoré, najmä staršie vozidlá, nemusia poskytovať možnosť jej vysunutia. Ak chcete zistiť, či môžete nastaviť dĺžku clony, musíte ju jednoducho skúsiť posunúť cez vnútornú lištu. Urobte to veľmi opatrne.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Farmár prezradil, čo hneď urobiť s vajíčkami, keď ich donesiete domov. To by vás nenapadlo

Ak má ochranný kryt skrytú funkciu, mal by zmeniť polohu bez väčších problémov. Ak pri nie príliš silnom ťahaní cítite odpor, je to znamenie, že kryt nie je možné predĺžiť. Nepokúšajte sa to urobiť silou, pretože môžete spôsobiť trvalé poškodenie súčasti. V dôsledku toho budete musieť kúpiť nový kryt.

Je možné slnečnú clonu vysunúť inak

Ak vaša slnečná clona nemá funkciu, ktorá umožňuje jej predĺženie, nemusíte sa obávať. Prípad nie je úplne stratený! Na trhu sú k dispozícii prídavné krytky, ktorými dosiahnete presne rovnaký efekt. Väčšina z nich stojí menej ako 5 eur a umožňuje zväčšiť plochu slnečnej clony na dĺžku aj na šírku.

Podobné články

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *