• 5 septembra, 2023
  • 1 komentár
  • 4minúty čítania

Na toto miesto v dome dajte vajíčka a vydržia dva roky. Máte to doma všetci

Na toto miesto v dome dajte vajíčka a vydržia dva roky.  Máte to doma všetci

Ak ste niekedy kúpili alebo dostali niekoľko tanierov vajec, možno ste si položili otázku, čo robiť s veľkým množstvom vajec, aby sa nepokazili. Vedeli ste, že ich môžete zamraziť?

Vajíčka si starostlivo vyberajte

Čoraz viac ľudí si zaobstaráva sliepky a potom sa teší zo zdravých, krásne žltých vajec z vlastnej farmy. Možno sa vám dokonca stane, že vaše sliepky znesú v určitom ročnom období toľko vajec, že ich nestihnete spotrebovať.

Podobne sa môže stať, že ste si od priateľov priniesli plný tanier vajec z vidieka alebo ste ich kúpili vo výpredaji a teraz sa obávate, že sa vám pokazia.

Jednou z možností je vajcia rýchlo spotrebovať v mnohých vaječných jedlách, inou je časť z nich uvariť natvrdo – tak vydržia dlhšie a môžete ich postupne zjesť alebo pridať do niektorých jedál.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Televízor, mikrovlnka či nabíjačky vás môžu finančne zničiť, ak ich máte zle zapojené

Vajíčka vložte do mrazničky

Existuje však aj ďalšia možnosť, ako vajcia uchovať. Môžete ich zamraziť. Nie je to síce také jednoduché ako rozbiť vajcia v mrazničke, ale dá sa to.

Vajíčka rozbite do misky a rozšľahajte ich. Potom ich nalejte napríklad do zásobníka na kocky ľadu a nechajte ich zmraziť. Potom ich môžete nechať vo formách alebo ich preniesť do inej nádoby a nechať v mrazničke.

Keď ich budete chcieť použiť, môžete ich nechať voľne v chladničke a potom ich vonku zohriať na izbovú teplotu.

Ak si chcete ušetriť námahu pri pečení, môžete si ponechať bielky a žĺtky oddelene – do žĺtkov sa odporúča pridať cukor alebo soľ pre lepšiu konzistenciu. Potom stačí siahnuť do mrazničky a pri pečení sa nemusíte trápiť s oddeľovaním žĺtkov od bielkov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Červené škvrny na kuracom mäsa by ste nemali ignorovať. Znamená to toto

Vaječné pokrmy

Ak ste konzervatívni a mrazené vajcia vás príliš nelákajú, potom môžete prebytočné vajcia zapracovať do mnohých jedál. Veď sa pridávajú takmer do každého sladkého pečiva a dezertu, môžete z nich pripraviť (nielen) vaječné nátierky na tisíc spôsobov alebo si vychutnať luxusné raňajky s benediktínskymi vajíčkami či miešanými vajíčkami. Vajíčka sa tradične pridávajú napríklad do kôprovej omáčky alebo si môžete na večeru pripraviť rýchle vyprážané vajíčka!

Podobné články

Vajcia potrite olejom. Túto metódu používajú už dávno v Nemecku

Vajcia potrite olejom. Túto metódu používajú…

Vajcia sú neodmysliteľnou súčasťou takmer každej…
Vložte vajce do termosky a uvidíte, čo sa stane. Perfektný trik pre lenivých ľudí

Vložte vajce do termosky a uvidíte,…

Zvyčajne ju používame, keď ideme na…
Varte vajíčka s citrónom a už to nikdy nebudete robiť inak

Varte vajíčka s citrónom a už…

Lúpanie uvareného vajíčka môže byť nepríjemné,…
Nevyhadzujte vaječné škrupiny. Ich účinky vám pomôžu a ušetria peniaze

Nevyhadzujte vaječné škrupiny. Ich účinky vám…

Vaječné škrupiny sú jedným z najlacnejších…

1 Komentáre

  • To ste odkiaľ prevzali ten článok? Od anglických alebo amerických vedcov? Vo výpredaji sa kupujú tričká a topánky a nie vajíčka… Neviem, ale do mrazničky by som vajcia nedával…moja svokra nakladala vajcia do päť litrovych pohárov a zalievala vodným sklom, vydržali dovtedy pokiaľ sa nespotrebovali…aj rok.

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *