Na toto miesto v dome dajte vajíčka a vydržia dva roky. Máte to doma všetci

vajicka varenie

Ak ste niekedy kúpili alebo dostali niekoľko tanierov vajec, možno ste si položili otázku, čo robiť s veľkým množstvom vajec, aby sa nepokazili. Vedeli ste, že ich môžete zamraziť?

Vajíčka si starostlivo vyberajte

Čoraz viac ľudí si zaobstaráva sliepky a potom sa teší zo zdravých, krásne žltých vajec z vlastnej farmy. Možno sa vám dokonca stane, že vaše sliepky znesú v určitom ročnom období toľko vajec, že ich nestihnete spotrebovať.

Podobne sa môže stať, že ste si od priateľov priniesli plný tanier vajec z vidieka alebo ste ich kúpili vo výpredaji a teraz sa obávate, že sa vám pokazia.

Jednou z možností je vajcia rýchlo spotrebovať v mnohých vaječných jedlách, inou je časť z nich uvariť natvrdo – tak vydržia dlhšie a môžete ich postupne zjesť alebo pridať do niektorých jedál.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Rozsypte toto po dome a pavúky od vás utečú a už sa nevrátia

Vajíčka vložte do mrazničky

Existuje však aj ďalšia možnosť, ako vajcia uchovať. Môžete ich zamraziť. Nie je to síce také jednoduché ako rozbiť vajcia v mrazničke, ale dá sa to.

Vajíčka rozbite do misky a rozšľahajte ich. Potom ich nalejte napríklad do zásobníka na kocky ľadu a nechajte ich zmraziť. Potom ich môžete nechať vo formách alebo ich preniesť do inej nádoby a nechať v mrazničke.

Keď ich budete chcieť použiť, môžete ich nechať voľne v chladničke a potom ich vonku zohriať na izbovú teplotu.

Ak si chcete ušetriť námahu pri pečení, môžete si ponechať bielky a žĺtky oddelene – do žĺtkov sa odporúča pridať cukor alebo soľ pre lepšiu konzistenciu. Potom stačí siahnuť do mrazničky a pri pečení sa nemusíte trápiť s oddeľovaním žĺtkov od bielkov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci už toto v Chorvátsku zadarmo robiť nemôžu. Pekne vás to vycucia

Vaječné pokrmy

Ak ste konzervatívni a mrazené vajcia vás príliš nelákajú, potom môžete prebytočné vajcia zapracovať do mnohých jedál. Veď sa pridávajú takmer do každého sladkého pečiva a dezertu, môžete z nich pripraviť (nielen) vaječné nátierky na tisíc spôsobov alebo si vychutnať luxusné raňajky s benediktínskymi vajíčkami či miešanými vajíčkami. Vajíčka sa tradične pridávajú napríklad do kôprovej omáčky alebo si môžete na večeru pripraviť rýchle vyprážané vajíčka!

One Reply to “Na toto miesto v dome dajte vajíčka a vydržia dva roky. Máte to doma všetci”

  1. To ste odkiaľ prevzali ten článok? Od anglických alebo amerických vedcov? Vo výpredaji sa kupujú tričká a topánky a nie vajíčka… Neviem, ale do mrazničky by som vajcia nedával…moja svokra nakladala vajcia do päť litrovych pohárov a zalievala vodným sklom, vydržali dovtedy pokiaľ sa nespotrebovali…aj rok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *