• 5 septembra, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Nazbierajte gaštany v parku a hoďte do práčky. Ušetríte tým dosť peňazí

Nazbierajte gaštany v parku a hoďte do práčky. Ušetríte tým dosť peňazí

Odvtedy, čo som do každodenného prania pridávala gaštany, mám jeden problém vyriešený. Tieto malé guľôčky dokážu našej bielizni urobiť veľa dobrého, stačí ich nazbierať v parku na najbližšej prechádzke.

Gaštany majú v sebe látku, o ktorej vie len málo ľudí. Je to saponín, zlúčenina, ktorá sa pri kontakte s vodou správa ako prírodný prací prostriedok. Pôsobí povrchovo, odstraňuje špinu, mastnotu a nečistoty z oblečenia. Jednoduchým vhodením gaštana do bubna práčky nič nezmôžete, pretože látka je ukrytá vo vnútri. Zistite, ako ju extrahovať a používať pri každodennom praní.

Ako gaštany premeníte na bielizeň?

Na začiatok si musíte zohnať niekoľko gaštanov (je dobré nazbierať si ich trochu viac do zásoby). Potom ich vložte do vrecka a spracujte ich kladivom tak, aby tvrdé škrupiny popraskali. Potom dajte rozdrvené gaštany do mixéra a melte, kým nebudú mať štruktúru mokrého piesku.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ľudia vkladajú obálku na hodinu do mrazničky a šetria tak

Mixér treba dôkladne umyť od ich zvyškov, pretože gaštanové orechy nie sú jedlé a môžu negatívne ovplyvniť naše zdravie. Vzniknutý prášok je potrebné vysušiť. To sa môže uskutočniť prirodzene na slnku (potrebujú celý deň na plnom slnku) alebo v sušičke (asi 8 hodín sušenia). Rozomleté gaštany sú základom nášho pracieho prostriedku.

Ako používate gaštany pri praní?

Ak už máte prášok pripravený, nasypte 3,5 polievkovej lyžice výrobku do nádoby a zalejte ho jednou šálkou horúcej vody. Vznikne zakalená tekutina, ktorú by ste mali precediť od zvyškov gaštanov. Toto množstvo vám vystačí na dve prania, to, čo zostane, môžete skladovať v chladničke, a to po dobu jedného týždňa. Mliečnu vodu nalejte do priehradky na prášok a nepridávajte nič iné ako zmäkčovač tkanín.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zapáľte si doma bobkový list a urobíte veľa pre vaše psychické zdravie

Celý proces prípravy pracieho prostriedku je trochu časovo náročný, takže ak sa vám nechce toľko kombinovať, môžete si ho skrátiť, ale nebude taký účinný. Stačí nakrájať niekoľko gaštanov a hodiť ich do vrecka na bielizeň alebo obliečky na vankúš. Pridajte ich do práčky a spustite štandardný program. Látka bude mať slabší účinok a odstráni len ľahké znečistenie. Neodporúča sa v nej prať detské oblečenie alebo tetanové plienky, pretože hrozí, že dieťa si látku vloží do úst a naša práčka nemusí dostatočne vypláchnuť prací prostriedok.

Podobné články

Pridajte do prania kocky tohto a už nebudete potrebovať žehličku

Pridajte do prania kocky tohto a…

Pranie bielizne je pre mnohých skutočnou…
Dajte kocky ľadu do práčky a začnite prať. Je to najlepší trik

Dajte kocky ľadu do práčky a…

Pranie nepatrí medzi obľúbené činnosti mnohých…
Ľudia začali dávať bobkový list do prania. Začnete to robiť aj vy

Ľudia začali dávať bobkový list do…

Hoci bobkové listy zvyčajne používame v…
Robte toto s práčkou keď idete prať a ročne môžete ušetriť 200€ na elektrine

Robte toto s práčkou keď idete…

V dnešnej dobe neustáleho zvyšovania cien…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *