• 5 septembra, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Sleduje vás tajne kamera v telefóne? Takto to zistíte a vypnete

Sleduje vás tajne kamera v telefóne? Takto to zistíte a vypnete

Kamera v telefóne sleduje, čo robíte. Niektoré webové stránky a aplikácie môžu takto sledovať vašu aktivitu. Poradíme vám, ako zistiť, či vás niekto sleduje prostredníctvom kamery smartfónu, a čo môžete urobiť, aby ste sa pred tým ochránili.

Pred časom sme písali o tom, ako zakázať odpočúvanie telefónu. To však nie je jediná vec, ktorú môžete urobiť na ochranu svojho súkromia. Existujú prípady, keď vás sleduje fotoaparát v telefóne. Stáva sa to vtedy, keď niektorým aplikáciám alebo webovým stránkam povolíte prístup k fotoaparátu. Niektoré z nich skutočne využívajú fotoaparát na správne fungovanie (napr. okamžité správy), ale niektoré prístup k fotoaparátu vôbec nepotrebujú. Vysvetlíme vám, čo treba urobiť, aby ste ho zablokovali.

Ako skontrolujete, či vás niekto sleduje prostredníctvom kamery smartfónu?

V prvom rade by ste mali skontrolovať, či vás kamera telefónu nesleduje. Môže to okrem iného robiť tak, že niektorým webovým stránkam povolí prístup k fotoaparátu. Ak máte telefón so systémom Android, prejdite do prehliadača, ktorý používate, a kliknite na 3 bodky v pravom hornom rohu. Vyberte položku Nastavenia a potom položku Nastavenia webu. Vyhľadajte položku Fotoaparát.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Uložte takto maslo v chladničke a vyberiete ho vždy mäkké pripravené na natieranie

Po kliknutí sa zobrazí zoznam lokalít, ktoré majú prístup k vášmu fotoaparátu a môžu vás zobraziť. Ak chcete zo zoznamu odstrániť stránky, ktoré nepoužívate a ktorým chcete odobrať prístup k fotoaparátu, ťuknite na adresu a vyberte možnosť Blokovať. Podobne budete musieť postupovať aj v prípade aplikácií. Prejdite do Nastavenia telefónu a potom vyberte položku Aplikácie.

Vyhľadajte položku Oprávnenia aplikácií a potom vyberte položku Fotoaparát. Zobrazí sa zoznam aplikácií, ktoré majú prístup k fotoaparátu. Keď kliknete na ikonu konkrétnej aplikácie, môžete vybrať možnosť Blokovať, ak nechcete, aby daná aplikácia používala fotoaparát.

Šmíruje vás fotoaparát telefónu? Tu nájdete ďalšie možnosti

Ak chcete ešte viac chrániť svoje súkromie, v telefóne môžete zmeniť niekoľko ďalších nastavení.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vedci prezradili, čo sa s nami deje, keď spíme. Sú to zaujímavé veci

Obmedzte spustenie fotoaparátu na pozadí. Prejdite do obchodu Play a kliknite na svoj profilový obrázok v pravom hornom rohu. Prejdite na koniec zoznamu a vyberte kartu Pomoc a spätná väzba. V časti Odstrániť nainštalované aplikácie stlačte hypertextový odkaz Kliknutím otvorte nastavenia aplikácie. V zozname aplikácií vyberte položku Fotoaparát, potom Rozšírené nastavenia a potom Batéria.

Vyberte možnosť Obmedziť aktivitu na pozadí a výber tejto možnosti potvrďte kliknutím na tlačidlo Zadajte obmedzenia. Fotoaparát bude fungovať normálne, ale nebude bežať na pozadí a zobrazovať náhľad.

Zmeňte nastavenia tak, aby aplikácia fotoaparátu nemenila systémové nastavenia. Ak to chcete urobiť, kliknite na jej ikonu a chvíľu ju podržte. Vyberte položku Informácie o aplikácii. Prejdite na koniec zoznamu a vyberte položku Upraviť systémové nastavenia. V predvolenom nastavení bude táto funkcia povolená. Kliknite na ňu a potom ju pomocou posuvníka na pravej strane obrazovky vypnite.

Podobné články

Dokáže to v mobile každý a predĺži si nabitú baterku aj o jeden deň. Vypnite len toto

Dokáže to v mobile každý a…

Smartfóny nemajú batérie ako staré Nokie.…
Nabíjate si takto mobil? Obrovský pozor, varuje odborník

Nabíjate si takto mobil? Obrovský pozor,…

Nabíjanie telefónu na autobusovej zastávke alebo…
Každý deň by sme mali na 5 minút vypnúť všetky naše telefóny. Toto je dôvod

Každý deň by sme mali na…

Kyberzločinci neustále vyvíjajú a uplatňujú nové…
Pred pripojením sa na Wi-Fi zadarmo, by ste mali vedieť toto. Môžu vás okradnúť

Pred pripojením sa na Wi-Fi zadarmo,…

Prístup k bezplatnému Wi-Fi na verejných…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *