Pridajte si toto do kávy a postaví vás to na nohy hneď. Má to doma každý

kava citron

Spali ste málo a máte pocit, že prežiť dnešný deň je na hranici zázraku? Pripravte si kávu a pridajte do nej dve prísady, ktoré už určite máte doma. Tento nápoj vás postaví na nohy v priebehu niekoľkých okamihov.

Ťažký spánok? Skôr než sa vzdáte plánovaných aktivít, pripravte si nápoj, ktorý vás postaví na nohy už za pár minút. A čo je najlepšie, obsahuje toľko cenných mikroživín a makroživín, že sa z neho dajú pripraviť hodnotné raňajky.

Všetky potrebné ingrediencie už s najväčšou pravdepodobnosťou máte doma. Pripravte si kávu, mixér a vysokú misku. Po troch minútach budú vaše tekuté raňajky hotové. Po ich vypití pocítite okamžitý prílev energie.

Uvarte si kávu a nalejte ju do mixéra. Tieto raňajky vás okamžite postavia na nohy

Pred prípravou týchto raňajok sa uistite, že ste vypili aspoň pohár vody na prázdny žalúdok. Pomôže vám to upokojiť rozbúrené žalúdočné šťavy a vyhnete sa páleniu záhy alebo iným nepríjemným žalúdočným ťažkostiam. Potom sa pustite do prípravy kávy. Najlepšia je káva z kávovaru alebo klasická káva na zaváranie. Budete potrebovať 250 ml kofeínového nápoja alebo celý hrnček.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci možno doma majú hračku, ktorú vo svete vykupujú za státisíce eur

Keď je káva hotová, vyberte z kuchynskej skrinky banán a arašidové maslo. Na príchuti nezáleží, ale podľa nášho názoru sa káva najlepšie hodí k arašidovému, mandľovému alebo lieskovoorieškovému maslu. Dve polievkové lyžice dajte do vysokej blanšírovacej misky a pridajte k nim banán. Celé to zalejte kávou a ak máte chuť, pridajte mlieko – kravské alebo rastlinné. Rozmixujte na hladkú pastu. Tento kávový koktail je mimoriadne aromatický a sýty. Po 30 minútach pocítite prílev energie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Hoďte to do záchodu večer a do rána bude ako nový, žiarivo biely

Prečo je tento nápoj taký povzbudzujúci?

Arašidové maslo je zdrojom ľahko stráviteľných bielkovín, ako aj nenasýtených mastných kyselín. Na druhej strane banán obsahuje najmä sacharidy, ktoré sú zdrojom energie. Kofeín z kávy pôsobí na nervový systém, stimuluje celé telo a odstraňuje pocit únavy. Všetky tieto zložky spolu nám poskytujú solídnu dávku energie, ktorá nás neopustí ani v nasledujúcich hodinách.

Uvedený recept si môžete ľubovoľne upraviť. Ak máte chuť na veľmi sýty a hrejivý kokteil, namiesto kravského mlieka pridajte kokosové mlieko a štipku škorice a kardamónu. Na jeseň môžete namiesto banánu použiť pečenú mäkkú tekvicu. Takáto káva bude chutiť ako najobľúbenejší jesenný nápoj z reťazca.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *