• 6 septembra, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Pridajte si toto do kávy a postaví vás to na nohy hneď. Má to doma každý

Pridajte si toto do kávy a postaví vás to na nohy hneď. Má to doma každý

Spali ste málo a máte pocit, že prežiť dnešný deň je na hranici zázraku? Pripravte si kávu a pridajte do nej dve prísady, ktoré už určite máte doma. Tento nápoj vás postaví na nohy v priebehu niekoľkých okamihov.

Ťažký spánok? Skôr než sa vzdáte plánovaných aktivít, pripravte si nápoj, ktorý vás postaví na nohy už za pár minút. A čo je najlepšie, obsahuje toľko cenných mikroživín a makroživín, že sa z neho dajú pripraviť hodnotné raňajky.

Všetky potrebné ingrediencie už s najväčšou pravdepodobnosťou máte doma. Pripravte si kávu, mixér a vysokú misku. Po troch minútach budú vaše tekuté raňajky hotové. Po ich vypití pocítite okamžitý prílev energie.

Uvarte si kávu a nalejte ju do mixéra. Tieto raňajky vás okamžite postavia na nohy

Pred prípravou týchto raňajok sa uistite, že ste vypili aspoň pohár vody na prázdny žalúdok. Pomôže vám to upokojiť rozbúrené žalúdočné šťavy a vyhnete sa páleniu záhy alebo iným nepríjemným žalúdočným ťažkostiam. Potom sa pustite do prípravy kávy. Najlepšia je káva z kávovaru alebo klasická káva na zaváranie. Budete potrebovať 250 ml kofeínového nápoja alebo celý hrnček.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do nádržky vložte 3 guľôčky z alobalu. Bez toho, aby ste pohli prstom, sa zbavíte problému

Keď je káva hotová, vyberte z kuchynskej skrinky banán a arašidové maslo. Na príchuti nezáleží, ale podľa nášho názoru sa káva najlepšie hodí k arašidovému, mandľovému alebo lieskovoorieškovému maslu. Dve polievkové lyžice dajte do vysokej blanšírovacej misky a pridajte k nim banán. Celé to zalejte kávou a ak máte chuť, pridajte mlieko – kravské alebo rastlinné. Rozmixujte na hladkú pastu. Tento kávový koktail je mimoriadne aromatický a sýty. Po 30 minútach pocítite prílev energie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ľudia si začali okolo posteli dávať plátky cibule

Prečo je tento nápoj taký povzbudzujúci?

Arašidové maslo je zdrojom ľahko stráviteľných bielkovín, ako aj nenasýtených mastných kyselín. Na druhej strane banán obsahuje najmä sacharidy, ktoré sú zdrojom energie. Kofeín z kávy pôsobí na nervový systém, stimuluje celé telo a odstraňuje pocit únavy. Všetky tieto zložky spolu nám poskytujú solídnu dávku energie, ktorá nás neopustí ani v nasledujúcich hodinách.

Uvedený recept si môžete ľubovoľne upraviť. Ak máte chuť na veľmi sýty a hrejivý kokteil, namiesto kravského mlieka pridajte kokosové mlieko a štipku škorice a kardamónu. Na jeseň môžete namiesto banánu použiť pečenú mäkkú tekvicu. Takáto káva bude chutiť ako najobľúbenejší jesenný nápoj z reťazca.

Podobné články

Toľkoto káv by ste mali maximálne denne vypiť. Ak to preženiete, hrozí vám toto

Toľkoto káv by ste mali maximálne…

Mnohí ľudia si nevedia predstaviť, že…
Ľudia si začali pridávať do kávy soľ. Ten dôvod vás prekvapí. Takto chutí

Ľudia si začali pridávať do kávy…

Káva je jedným z najobľúbenejších nápojov…
Po tejto hodine už nepite kávu. Má to dosah na vaše zdravie

Po tejto hodine už nepite kávu.…

Nie je nič príjemnejšie ako šálka…
Ľudia si začali dávať citrón do kávy. Takto im to začalo meniť telo

Ľudia si začali dávať citrón do…

Do kávy si zvyčajne pridávame mlieko…
Pijete kávu v horúcom počasí? Toto vám to robí s telom

Pijete kávu v horúcom počasí? Toto…

Na Slovensko sa vrátila vlna tropických…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *