Adidas predstavil nové dámske plavky. Počkať, čo to má tá osoba dole?

adidas plavky muz

Nemecká spoločnosť Adidas predstavila novú kolekciu dámskych jednodielnych plaviek v rámci nadchádzajúceho mesiaca hrdosti LGBT. Predvádzajú ich však ľudia, ktorí na prvý pohľad vyzerajú ako muži vďaka svojim chlpatým hrudníkom a vypuklým rozkrokom.

Reakcie na seba nenechali dlho čakať a ozvali sa aj odporcovia vrátane americkej plavkyne Riley Gainesovej. Treba poznamenať, že drvivú väčšinu dámskych plaviek na webovej stránke americkej spoločnosti stále predvádzajú ženy.

Z reakcií na sociálnych sieťach sa zdá, že hlavným dôvodom, prečo plavky vzbudili takú pozornosť, nie je to, že sú súčasťou osláv nadchádzajúceho mesiaca hrdosti, ktorým je od roku 1969 tradične jún.

Adidas totiž nie je prvou ani poslednou značkou, ktorá túto udalosť pre menšiny oslavuje a pripomína.

Tento rok však farebné plavky predvádzajú ľudia zdanlivo nebinárneho pohlavia. Dochádza tak k situácii, že osoby majú na sebe plavky kategorizované ako pre dámy, ale v rozkroku majú nápadnú „vypuklinu“ evokujúcu mužské genitálie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Proti tejto kolekcii vystúpila napríklad americká plavkyňa a aktivistka Riley Gainesová.

Je známou odporkyňou začlenenia transrodových športovcov do ženských súťaží, podporovateľkou republikánov a vystúpila na predvolebnom mítingu bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa.

„Ženské plavky sa nevypchávajú,“ napísala Gainesová na svojom účte na Twitteri, ktorý sleduje viac ako pol milióna ľudí. „Nechápem, prečo to spoločnosti dobrovoľne robia. Môžu aspoň napísať, že plavky sú unisex. Takto vymazávajú ženy,“ dodala.

Gainesová napokon vyzýva na bojkot napríklad aj americkú televíznu stanicu ESPN, ktorá v marci v rámci pripomínania si Mesiaca histórie žien zverejnila video týkajúce sa transrodovej plavkyne Lia Thomasovej.

„Nie, toto nie je odvážna a statočná žena, ktorá získala národný titul. Toto je arogantná podvodníčka, ktorá ukradla titul ťažko pracujúcim ženám. Keby som bola ženou pracujúcou v ESPN, dala by som výpoveď,“ povedala.

Adidas medzitým komentoval novú kolekciu, ktorú vytvoril juhoafrický návrhár Rich Mnisi a ktorá obsahuje šaty aj plavky, slovami, že ide o „oslavu sebavyjadrenia, predstavivosti a neochvejnej viery, že láska spája“. Spoločnosť však nikde neuvádza, či osoba, ktorá kolekciu predvádza, je muž, žena, transrodová osoba alebo niekto iný.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

Plavky nie sú zobrazené ani na webovej stránke spoločnosti. Na tých amerických si zákazníci môžu kúpiť plavky za 70 dolárov, teda približne 1 500 korún. Ostatné plavky a šaty (tiež z kolekcie Pride Month) sú ponúkané vo veľkosti plus a zobrazujú ich ženy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *