Agresívna medvedica naháňala Slovákov na bicykloch. Celý útok si natočili

medved utok slovensko

Cyklisti na strednom Slovensku zažili nezvyčajnú udalosť, keď sa im pri jazde v lese pri obci Kláštor nad Znievom postavila do cesty medvedica. Táto neobyčajná situácia bola natočená na kameru, čo zachytilo celé dramatické stretnutie. Písal o tom portál Refresher.sk

Jeden z cyklistov, ktorý bol prítomný pri udalosti, podelil sa o svoje dojmy na sociálnej sieti Facebook. „Do lesa chodím už dlhšie a jazdím tam celkom rýchlo. Vždy som si žartoval, že koľkokrát som videl medveďa ja, a on mňa nikdy. Ale tentokrát sa táto zábava nekonala, pretože nám na cestu vyskočila medvedica s malým mláďaťom,“ napísal cyklista.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Urobte to teraz a zeler vám vyrastie veľký ako tekvica

Na natočených záberoch možno vidieť, ako sa medvedica prudko rozbehla smerom k cyklistom. Zrejme len chránila svoje mláďa a cítila sa ohrozená ich prítomnosťou. Obeťami nepríjemnej situácie sa však nestali, pretože obaja cyklisti dokázali medvedicu odohnať krikom a zdvíhaním bicyklov.

Našťastie sa celá situácia skončila šťastne, a cyklisti sa vrátili domov bez akejkoľvek ujmy alebo zranenia. Toto stretnutie nám však pripomína, že prirodzené prostredie je domovom divokým zvieratám, a preto by sme sa mali vždy k nim správať s rešpektom a obozretnosťou.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Neurobte túto chybu pri sadení paradajok a budete zbierať úrodu až do decembra

Odborníci na ochranu prírody upozorňujú, že stretávanie s medveďmi v ich prirodzenom prostredí je možné, a preto je dôležité dodržiavať určité opatrenia. Ak sa ocitneme v podobnej situácii, mali by sme si zachovať pokoj a nerozčuľovať zviera. Vyhýbať sa treba aj cestám, kde by sa mohli vyskytovať medvede s mláďatami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *