Ak aj vy používate dezodorant týmto spôsobom, nečudujte sa, že sa neustále potíte!

deodorant 4620779 1920

Potenie je prirodzenou reakciou tela. Ak je však príliš hojné, môže predstavovať značný problém. Mokré škvrny na oblečení a nepríjemný zápach spôsobujú veľký psychický diskomfort. Tu je niekoľko tipov, ako znížiť potenie podpazušia. Jedným z kľúčových prvkov je vhodné používanie dezodorantu.

Teoreticky je používanie dezodorantu triviálne. V praxi sa však mnoho ľudí dopúšťa závažnej chyby, ktorá bráni tomu, aby bol výrobok plne účinný. Americký lekár prezradil, ako ho používať, aby sa potenie v podpazuší skutočne znížilo.

Prečo sa tak veľmi potím?

Potenie je prirodzený proces v tele. Pomáha pri termoregulácii, odstraňuje toxíny a hydratuje pokožku počas letných horúčav. Zvyčajne sa zvýšená produkcia potu spája práve s vysokými teplotami alebo cvičením. Ak sa však veľmi potíte, aj keď vôbec nie je horúco a nešportovali ste, môže to byť spôsobené viacerými rôznymi faktormi.

V prvom rade môže byť nadmerné potenie spôsobené vašou genetickou predispozíciou. Príčinou môže byť aj obezita, stres, nedostatočná starostlivosť o telo, nedostatočná hygiena a nevhodný výber oblečenia. Hyperhidróza môže byť aj príznakom hypotyreózy, menopauzy a metabolických ochorení. Bez ohľadu na príčinu môžete problém aspoň čiastočne vyriešiť, ak viete, ako znížiť potenie podpazušia.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zamrazte zakysanú smotanu. Je to trik skúsenej kuchárky

Ako znížiť potenie podpazušia pomocou domácich prostriedkov?

Najlepšie sú jednoduché metódy, preto by sa boj proti nadmernému poteniu podpazušia mal začať správnou hygienou. Pomôže časté kúpanie s antibakteriálnymi a antiperspiračnými prípravkami. Dobrý nápad je aj holenie podpazušia, pretože na chĺpkoch sa usadzujú baktérie a pot – príčiny nepríjemného zápachu.

Noste oblečenie z prírodných, priedušných materiálov a snažte sa neprehrievať svoje telo. Pravidelne používajte dezodorant alebo antiperspirant (prvý maskuje telesný zápach a druhý blokuje potenie). Nezabudnite však, že jeho účinnosť závisí od toho, či ho aplikujete správne.

Ako používať dezodorant, aby bol účinný?

V prvom rade, ak chcete znížiť potenie v podpazuší, mali by ste používať antiperspirant. Ako sme už spomenuli, bežný dezodorant iba zamaskuje zápach potu, ale nevyrieši problém mokrých miest. Americká dermatologička Dr. Shari Lipnerová tiež odporúča, aby ste zmenili svoje návyky pri používaní dezodorantu. Podľa nej by sa nemal nanášať na pokožku ráno, ako to robí väčšina ľudí, pretože bude neúčinný. Podľa jej názoru by sa antiperspirant mal používať večer. Lekárka vysvetľuje, že v noci sa potíme menej, takže účinné zložky dezodorantu sa môžu pokojne dostať k potným žľazám a zablokovať vylučovanie potu. Len tak sa zabezpečí, že sa potenie počas dňa zníži.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Jedzte dve vajíčka denne a toto sa začne diať s vašim telom

Ako znížiť potenie v podpazuší pomocou špecializovaných výrobkov?

Ak všetky nami opísané metódy zlyhali, siahnite po silnejších opatreniach. Krémy a gély na zníženie potenia sú dostupné v lekárňach. Môžete si kúpiť aj blokátory potu – lieky, ktoré obmedzujú činnosť potných žliaz. Najradikálnejším riešením by bolo použitie zákrokov estetickej medicíny. V súčasnosti sa ako spôsoby na zníženie potenia podpazušia používajú lasery a botox.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *