Žiadna chémia, len hrsť tohto a nebudete sa potiť. Drahú drogériu rovno vyhoďte

soda do zahrady proti skodcom

Keď hľadáme prírodnú a ekologickú alternatívu k tradičným antiperspirantom, často siahame po hotovej kozmetike z drogérie, ktorá má mať jemnejšie zloženie. Nie každý však vie, že prírodný antiperspirant si môžeme vyrobiť z dvoch zložiek sami doma takmer za nič. Ako si ho pripraviť? Je to rýchla a jednoduchá úloha.

Ak sa rozhodneme zaviesť do svojej starostlivosti o pleť prírodné a ekologické náhrady rôznych kozmetických prípravkov, často si podobnú alternatívu môžeme pripraviť sami doma. Bude to potom lacnejšie riešenie a často je rovnako účinné.

Ak sa teda chcete vzdať tradičných antiperspirantov a hotových alternatív s prírodnými zložkami, objavte jednu osvedčenú kozmetiku, ktorú si pripravíte sami.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Najlepšie triky proti smradľavým topánkam. Je to jednoduché

Ako si vyrobiť antiperspirant z jedlej sódy? Stačia na to dve zložky

Nemusíte sa báť, že by vám príprava kozmetiky doma zabrala veľa času. Vytvorenie prírodného antiperspirantu vám zaberie doslova chvíľu a potrebujete len dve bežné ingrediencie, ktoré už možno máte v kuchynskej skrinke. V prvom rade musíte siahnuť po jedlej sóde.

Jedlá sóda je zodpovedná za pohlcovanie potu a zápachu. K sóde na pečenie pridajte kokosový olej. Jeho hustá, tuhá konzistencia uľahčí používanie hotovej kozmetiky a navyše bude mať na vašu pokožku vyživujúci, hydratačný a upokojujúci účinok.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slovákov čaká zdražovanie obľúbených nápojov, z ktorých však priberáme

Čo je prírodné namiesto antiperspirantu z drogérie? Pozrite si, ako používať sódu ako dezodorant

Pri príprave prírodného antiperspirantu na báze sódy bikarbóny sa oplatí pamätať na správne pomery, aby bolo používanie kozmetiky naozaj príjemné. Zmiešajte teda 4 polievkové lyžice jedlej sódy a 5 polievkových lyžíc rozpusteného kokosového oleja.

Prísady dôkladne premiešajte, vložte do sklenenej nádoby a uložte do chladničky. Pred prvým použitím si však urobte alergický test. Ak chcete obohatiť antibakteriálne vlastnosti svojho antiperspirantu, pridajte doň desať kvapiek esenciálneho oleja z čajovníka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *