Ak dostane Ukrajina jadrové zbrane, musíme preventívne hodiť atómovku, varujú Rusi

medvedev putin

Rusko bude musieť uskutočniť preventívny úder, ak Západ poskytne Ukrajine jadrové zbrane, citovali v piatok ruské tlačové agentúry podpredsedu ruskej Bezpečnostnej rady, bývalého prezidenta Dmitrija Medvedeva.

„Existujú nezvratné zákony vojny. Ak dôjde na jadrové zbrane, bude sa musieť uskutočniť preventívny úder,“ povedal Medvedev.

„Spojené štáty sa pohybujú najmä vo sfére svojich pragmatických záujmov. Nevedú vojnu, namiesto toho zarábajú peniaze. Snažia sa odstrániť svojho stáročného nepriateľa,“ povedal politik

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

„Existujú určité nevyvrátiteľné pravidlá vojny. Ak dôjde k [dodávkam] jadrových zbraní [na Ukrajinu], bude sa musieť uskutočniť preventívny úder,“ povedal.

Západ to podľa neho stále nechápe a verí, že k tomu nedôjde.

„Za určitých okolností sa to stane,“ ubezpečil Medvedev.

V komentári k rastúcemu zoznamu zbraní a vojenského vybavenia, ktoré krajiny NATO posielajú na Ukrajinu, Medvedev povedal, že je celkom možné, že kyjevská vláda „dostane bojové lietadlá“ a „možno aj jadrové zbrane“.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

„Ale to bude znamenať, že k nim príde raketa s jadrovou hlavicou,“ povedal.

Podľa neho je logika Washingtonu za súčasných okolností celkom ľahko pochopiteľná.

„Pokiaľ ide o Európu, je to pre mňa zvláštny príbeh. Svojimi rozhodnutiami neustále zvyšujú napätie,“ pokračoval ruský predstaviteľ. „Európa sa zbláznila.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *